Párizs 2024 - Kézilabda

A brazilokat legyőzve léptek tovább női kéziseink

2024. 07. 28.

Győzelemmel zárt a magyar női kézilabda-válogatott a brazilok ellen a párizsi olimpián. Ötgólos hátrányból fordítottal lányaink.

A csoportkör második fordulójában – a csütörtöki, címvédő franciáktól kapott 31-28-as vereség után – vasárnap reggel 25-24-re (félidőben 12-15) győztük le brazil ellenfelünket. Ezzel a francia fővárosban első győzelmét ünnepelhette a női válogatott.

A két együttes korábban 18 alkalommal találkozott egymással, 11 magyar győzelem, két döntetlen és öt brazil siker volt a mérleg. Legutóbb a tokiói játékok csoportkörében csaptak össze a felek, akkor 33-27-re a dél-amerikaiak kerekedtek felül.

A folytatásban kedden Angola, csütörtökön Spanyolország, szombaton pedig Hollandia lesz a magyar női válogatott ellenfele. Két hatcsapatos csoportban zajlanak a küzdelmek, az első négy-négy válogatott jut a negyeddöntőbe.