Atlétikai vb - Férfi kalapácsvetés

A kalapácsvető Halász Bence bejutott a vasárnapi fináléba

2023. 08. 20.

A szombaton érdekelt 19 magyar versenyző közül Halász Bence bejutott kalapácsvetésben a vasárnapi fináléba, a 400m vegyes váltó országos csúcsot és ketten közülük életük legjobb eredményét érték el.

Vihar zavarta meg a budapesti világbajnokság rajtját. Már javában melegítettek a vb első döntőjének résztvevői, a férfi 20km gyaloglók, amikor hatalmas vihar csapott le Budapestre. Így a 8:50-re meghirdetett rajtot 2 órával el kellett halasztani. A stadion délelőtti programja is csúszott egy órát. Ez a kis közjáték nem zavarta meg a gyalogló Helebrandt Mátét, aki 1:21:16 órás egyéni csúccsal a 23. lett.

Halász Bence bejutott a kalapácsvetés döntőjébe, már elsőre (78,13m) túldobta a 77 m-es selejtező szintet. Ez rajta kívül további öt sportolónak sikerült.

A délelőtti programban a 4x400 méteres magyar vegyes váltó (Molnár Attila, Kéri Bianka, Wahl Zoltán, Molnár Janka) az előfutamban 3:14.08 perces országos csúcsot futott és a 10. helyen végzett.

A női 1500m előfutamában Vindics-Tóth Lili Anna 4:11.08 idővel korábbi legjobbját állította be, ami a 49. helyre volt elegendő.

Női hétpróbában Krizsán Xénia a 12., Nemes Rita pedig a 17. helyen áll az első nap után.

A kalapácsvető Rába Dániel idei legjobb dobásával (73,17m) a 15., Varga Donát (72,02m) a 25. lett.

Boros Bence 10.70 idővel sikerrel vette a délelőtti selejtezőt, majd ugyanezt az időt megismételve a délutáni előfutamban a 48. helyen zárta a 100m-es síkfutást. Férfi 3000 m akadályfutásban Palkovits István (8:29.37) a 26., súlylökésben Tóth Balázs (17.37m) a 35., 1500 m-en Szögi István (3:37.57) 32., hármasugrásban Szenderffy Dániel (15.38) és Szikszai Róbert (60.84m) egyaránt 30. helyen végeztek.

Női távolugrásban Bánhidi-Farkas Petra (637) a 27., Lesti Diana (625) a 31., helyen zártak.

Férfi 20km-en a spanyolok Európa-bajnoka Alvaro Marin a világ idei legjobb eredményével (1:17.32), férfi súlylökésben a címvédő és világcsúcstartó amerikai Ryan Crouser utolsó kísérletével mindössze öt centiméterrel maradt el minden idők legjobb eredményétől, és 23,51 méteres világbajnoki rekorddal diadalmaskodott.

A hollandok két számban is az utolsó métereken bukták el az aranyérmet.

Atlétikai vb - Nõi 10000 méteres síkfutás
MTI / Derencsényi István

Női 10 000 méteren a kétszeres olimpiai bajnok Sifan Hassan a célegyenesben vezető helyről, a végül győztes etióp Gudaf Tsegay-jel csatázva elesett. Hármas etióp siker született.

Atlétikai vb - Vegyes váltófutás

Budapest, 2023. augusztus 19. A holland Femke Bol (j) elesik a gyõztes amerikai váltó tagja, Alexis Holmes mellett a 4x400 méteres vegyes váltófutás döntõjében a budapesti atlétikai világbajnokságon a Nemzeti Atlétikai Központban 2023. augusztus 19-én. MTI/Derencsényi István

MTI, Derencsényi István

Szintén drámai csatában dőlt el a 4x400 méteres vegyes váltó, amelyen megszületett a vb első világcsúcsa. Az amerikai váltó (Matthew Boling, Justin Robinson, Alexis Holmes, Rosey Effiong) 3:08.80 perccel diadalmaskodott, mivel a szám fedett pályás világrekordere, a holland Femke Bol a cél előtt néhány méterrel bukott el.

Alább a vasárnapi program és a magyar indulók (zárójelben sorrendben a legjobb és az idei legjobb eredményük, illetve a világranglistán elfoglalt helyezésük)

augusztus 20., vasárnap:

Délelőtt

07:15 női 20km gyaloglás döntő, Madarász Csilla (1:30:05, 1:34:27, 67), Oláh Barbara (1:31:48, 1:35:31, 55)

09:00 női diszkoszvetés kvalifikáció A csoport, Kerekes Dóra (57.42, 57.42, 72)

09:35 női 400m előfutamok, Rapai Fanni (53.32, 53.32, 214)

09:50 női távolugrás hétpróba, Krizsán Xénia, Nemes Rita

10:25 férfi 400m előfutamok, Molnár Attila (44.98, 44.98, 20)

10:30 női diszkoszvetés kvalifikáció, B csoport

10:35 férfi magasugrás kvalifikáció, Török Gergely (220, 220, 58)

11:25 férfi 400m gátfutás előfutamok, Bánóczy Árpád (50.79, 50.79, 168)

12:00 női gerelyhají­tás hétpróba, A csoport, Krizsán Xénia, Nemes Rita

12:10 női 100m előfutamok, Takács Boglárka (11.14, 11.14, 38)

13:05 férfi 110m gátfutás előfutamok, Szeles Bálint (13.58, 13.58, 67)

13:05 női gerelyhají­tás hétpróba

Délután

16:35 férfi 100m elődöntők

16:55 női távolugrás döntő

17:05 női 1500m elődöntők

17:30 férfi 1500m elődöntők

17:49 férfi kalapácsvetés döntő, Halász Bence (80.92, 78.27, 4.)

18:00 női 800m hétpróba döntő, Krizsán Xénia (6651, -, 19), Nemes Rita (6222, 6222, 25.)

18:25 férfi 10 000m döntő

19:10 férfi 100m döntő