Valter fetter

Olimpiai kvótás helyen állnak országúti kerékpárosaink a nemzetek ranglistáján

2023. 10. 09.

Fetter Erik és Valter Attila UCI-pontokkal gazdagodtak a Lombard kerékpáros körversenyen. Lehmann Csongor volt a legjobb magyar triatlonista a római világkupán. Mészáros Krisztofer a torna világbajnokságon egyéni összetettben a 11. helyen zárt. Magyar sikerek a Maszkatban zajló asztalitenisz WTT-verseny selejtezőinek első fordulójában. Javítottak a magyarok a női teniszezők világranglistáján. Egy magyar érem a berlini úszó vk-futamon.

Női országúti kerékpáros körverseny Svájcban
MTI/Gian Ehrenzeller

Kerékpár. Az országúti kerékpárosok a hétvégi 117. Lombard körversennyel zárták a 2023-as World Tour-sorozatot. A rajtnál ott volt két magyar, Fetter Erik és Valter Attila is. Valter a 22. (+2:56) helyen ért célba, ezzel 30 UCI világranglista pontot gyűjtött, míg Fetter a 46. (+8:52) lett, ami 15 UCI-pontot ért.

Az országúti kerékpárosok olimpiai kvalifikációs szabályzatában leírtak szerint a nemzetek rangsora határozza meg, hogy hány kerékpárost indíthatnak a nemzetek az olimpiai játékokon. Magyarország a férfiak rangsorában a 28., a nők a 43. helyen állnak. A ranglista 2023. október 17-én zárul. A rangsorban a 21-45. helyen szereplő nemzetek egy sportolót indíthatnak az országúti mezőnyversenyben. Már csak 9 napot kell várni a rangsor zárásáig, és utána az UCI értesíti a nemzeteket, hogy végül hány kerekes szerepelhet az olimpián. A számok ismeretében várhatóan egy-egy férfi és női sportolónk lehet ott jövőre Párizsban a mezőnyverseny indulói között.

Lehmann cs
triathlon.org

Triatlon. A 15. helyen záró Lehmann Csongor volt a legjobb magyar a szombati, római triatlon világkupaversenyen. A tiszaújvárosi sportoló 54:22 perc alatt teljesítette a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló távot. Dobi Gergő 34. (55:57), Hóbor Zalán 41. (57:00), Kiss Gergely pedig 48. (57:33) lett a közel hatvanfős mezőnyben. A nőknél egyedül Horváth Karolina Helga képviselte a magyar színeket, ő 32. lett (1:02:27). Az olimpiai kvalifikációs ranglistán a hétfői (10.09.) állás szerint Lehmann Csongor a 8., Bicsák Bence a 25., Dévay Márk a 26., Faldum Gábor a 33., a nők rangsorában Kuttor-Bragmayer Zsanett a 35. helyen áll. A rangsor 2024. május 27-én zárul.

Meszaros krisztofer archiv29271
Jozsef Freschli

Torna. Mint már hírül adtuk, a sportág antwerpeni világbajnokságán a magyar tornászok 1 férfi és 3 női kvótát szereztek. Az ötkarikás indulási jogok mellett nagy sikernek könyvelhető el, hogy Mészáros Krisztofer a 11. helyen végzett a férfi egyéni összetett döntőjében. A csapattal huszadik helyezett Mészáros a vasárnapi selejtezős szereplésével olimpiai kvótát szerzett, így most nyugodtan tornázhatott, ráadásul több szeren már a teljes erősségű gyakorlatát adhatta elő. Gyűrűn kezdett 13.366 ponttal, ugrásban pedig 14.300-at kapott. Következett számára a korlát, amelyen meg kellett elégednie 12.533-mal. Nyújtón – ahol a csapat esélye vasárnap elszállt az olimpiai kvalifikációt illetően – 13.700 pontot érő gyakorlatot produkált. Akkor Mészáros 12.200-at teljesített ezen a szeren. Ötödikre a talajhoz szólítottak, és kiválónak mondható – az egész mezőnyben negyedik legjobb – 14.266-ot érdemelt ki. Mészáros a lólengésgyakorlatát mutatta be utoljára, erre 13.500 pontot kapott, így 81.665-tel fejezte be a 24 fős finálét.

„Helyezés tekintetében nagyon örülök, hiszen sikerült javítanom a tavalyi 14. pozícióhoz képest. A pontszámnak viszont nem örülök, mert ha a korlátgyakorlatomat megcsinálom, akkor ott vagyok az első négyben, és az pontszerző hely lett volna” – idézi a magyar szövetség hírlevele Mészárost.

Mészáros rávilágított, hogy ennél jobb magyar világbajnoki helyezés legutóbb 1994-ben volt, amikor ő még nem is élt.

20230625 063 KRAKKO 2023 05 asztalitenisz paros
Szalmás Péter

Asztalitenisz. Mindhárom magyar játékos sikerrel vette a selejtező első fordulóját egyesben az Omán fővárosában, Maszkatban zajló, 75 ezer dollár összdíjazású asztalitenisz WTT-versenyen. Ecseki Nándor és Majoros Bence iráni, illetve hazai ellenfelet vert magabiztosan, míg Madarász Dóra szingapúri rivális ellen nyert, ugyancsak három szettben. A 32-es főtáblára jutáshoz Madarásznak még egy meccset kell nyernie, a férfiakra viszont még két kör vár. A háromfős küldöttséget a férfiválogatott múlt héten kinevezett új szövetségi kapitánya, Lindner Ádám vezeti.

Lausanne-i tenisztorna
MTI, Gabriel Monnet

Tenisz. A top 200-as magyar játékosok többsége javított helyezésén a női teniszezők világranglistáján. Az első 100-ban továbbra sincs magyar a női WTA-erősorban, de Bondár Anna, Udvardy Panna és Babos Tímea is előrelépett két helyet a múlt heti pozíciójához képesest: jelenleg Bondár a 104., Udvardy a 124., míg Babos a 181. Gálfi Dalma négy helyet rontva a 149.

Vizes vb - Úszás
MTI, Koszticsák Szilárd

Úszás. Huszonkét magyar utazott el Berlinbe, a világkupa-sorozat első állomására, köztük jó néhány fiatal is. Dobogóig a 400m vegyesúszó számban Kapás Boglárka jutott, aki 4:45.1 perces idővel a harmadik helyen ért a célba. Milák Kristóf nem indult Berlinben, ahogyan a következő héten, Athénban sem fog – az olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszó vélhetően csak a vk-sorozat harmadik állomásán, október 20. és 22. között Budapesten lép rajtkőre, de már az is eldőlt, hogy fő számában, 200 pillangón nem láthatja őt versenyezni a Duna Aréna közönsége. Ezúttal nem is az éremszerzés az elsődleges cél, sokkal inkább az olimpiai A-szint teljesítése, bár erre két hét múlva, a budapesti vk-viadalon (október 20–22.) nagyobb az esély, addigra talán már kellően bemelegednek a kezek és a lábak.