Babos Timinek tartalmasra sikeredett itthoni villámlátogatása

Babos Timea veresége a párizsi kvalifikáció első fordulójában

2014. 01. 26.

A világranglista 87. helyén álló Babos Tímea nagy csatában, három játszmás mérkőzésen vereséget szenvedett az ukrán Marina Zanevszkától (118.) a 710 000 dollár összdíjazású párizsi, fedett pályás WTA-verseny selejtezőjének első fordulójában. A találkozó 2 óra 10 percig tartott.

A mérkőzés előtt a 20 éves magyar játékos számított esélyesnek, de sajnos a pályán már ukrán kortársa volt a jobb…
Timea brékkel kezdte az 50 perces első szettet, de 2:0 után sorozatban négy gémet veszített. Szerencsére még idejében tudott javítani, 4:4-nél utolérte ellenfelét, majd 6:5-nél fogadóként kihasználta második játszmalabdáját.
A második szettet Zanevszka kezdte brékkel, majd 5:4-ig mindössze két labdamenetet veszített adogatóként. Babos ekkor bréklabdához jutott, de az ukrán játékos végül 40-re kiszerválta a játszmát.
A harmadik szettben Zanevszka 2:2-nél nyerte el ismét riválisa adogatását, de utána azonnal el is veszítette sajátját. Timea azonban 3:3 után után csak egy labdamenetet nyert fogadóként, majd 5:3 után már csak szépíteni tudott.
Az ukrán játékos végül 30-ra szerválta ki a meccset.
Babos Tiomea a tervek szerint párosban még pályára lép Párizsban a francia Kristina Mladenovic oldalán.

OPEN GDF SUEZ (710 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA)
EGYES, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ: Marina Zanevszka (ukrán)-Babos Tímea (8.) 5:7, 6:4, 6:4

(Forrás: babostimea.hu)