Marton richard mobcast

Márton Richárd éremért utazik a dohai vébére

2023. 11. 30.

Márton Richárd világbajnoki 5. és 7. helyezett, Európa-bajnok úszó. A Magyar Olimpiai Bizottság, a Team Hungary hetente jelentkező podcastjának 11. felvonásában a párizsi szintet már teljesítő tokiói olimpikont Szabó Szilárd kérdezi. A MOBCast az Allianz támogatásával jött létre.

2017-ben junior világbajnok, majd a Covid idején ételfutár. Abba akarja hagyni az úszást, de az úszószövetség elnöke, Wladár Sándor minden segítséget megígér neki, így visszatér a medencébe. Milák Kristóf edzőpartnere lett.

Kijutott a tokiói olimpiára, de ott a váltóval kizárták. A budapesti vébén 5., a fukuokain 7. helyezést szerzett. A dohai vébére éremért utazik. Közben nyert egy Európa-bajnoki címet és egy ezüstöt is.

Szereti az úszóközvetítéseket újranézni.

Márton Richárd a MOBCastban beszél Wirth Balázs edzőről, a tokiói kizárásról, párizsi célokról, és azt is elmondja, hogyan épít fel egy-egy versenyszámot.

A teljes beszélgetés az alábbi MOBcastban megtekinthető.