A svéd, a kanadai és a cseh együttes legyőzését követően a szlovén válogatott ellen is nyert a svájci csapat a svéd–finn közös rendezésű jégkorong-világbajnokság szerdai játéknapján.
A világbajnokság két házigazdája közül a finnek vereséget szenvedtek az Egyesült Államoktól, a svédek viszont legyőzték Norvégiát.
Az újonc osztrák és szlovén jégkorong-válogatott újabb vereséget szenvedett az A-csoportos világbajnokságon, így bennmaradási esélyeik tovább csökkentek. Ausztria egyik közvetlen riválisától, Németországtól kapott ki, Szlovénia a bravúrosan menetelő Svájc ellen csak igazolta a papírformát.
Egyesült Államok–Finnország
Parázs csatát hozott az amerikaiak finnek elleni mérkőzése, már a 8. percben kemény ökölcsata bontakozott ki a hazai kapu mögött, miután a tengerentúlik sportszerűtlen módon leütközték a kapujából kikorizó finn kapust, Antti Raantát. Addigra már vezetéshez jutottak a társrendezők, de a harmadszünetre iksszel vonulhattak a felek.
A második játékrészben nem született gól, pedig felváltva és sűrűn forogtak veszélyben a kapuk, aztán Craig Smith második gólját is megszerezte: az amerikai fórból volt eredményes a 44. percben. Kitámadtak a finnek, az 52. percben mégis az ellenfél lőtt újabb gólt. A finnek nem voltak szívbajosak, már az 58. perc elején levitték a kapusukat, de az amerikaiak üres kapus góllal növelték háromra az előnyüket a 60. perc elején, eldöntve ezzel a találkozót. Az Egyesült Államok harmadszor nyert, Finnország először szenvedett vereséget.
Norvégia–Svédország
Az első harmadban minden a papírforma szerint alakult: a gyorsan mezőnyfölényhez jutó társrendezők kétgólos előnyre tettek szert a 14. percre. Aztán a 25. percben kihagytak egy büntetőt, az alárendelt szerepre kárhoztatott norvégok pedig szépítettek. Hogy a hajrá mégse legyen izgalmas, arról a 45. percben gondoskodtak a svédek, akik 48 mp alatt két gólt szerezve eldöntötték a meccset. A végjátékban sorjáztak a két percek, de az eredmény sokáig nem változott. Aztán a norvégok mínusz háromnál, négy perccel a vége előtt levitték a kapusukat – miben bíztak, talán abban a 23 mp-ben, ami a fórjukban maradt? –, meg is kapták az ötödiket üres kapura a kiegészülő svédektől. Harmadszor nyertek a svédek, másodszor kaptak ki a jól rajtoló norvégok.
Ausztria–Németország
Az első harmadban záporoztak a kiállítások – a németek négyet szedtek össze –, az osztrákok azonban nem tudtak mit kezdeni ezzel a lehetőséggel, és az 50 mp-ig tartó kettős fórral sem. A második harmad első bő hat percéből négyet játszott létszámhátrányban Pat Cortina együttese, amely a sport íratlan forgatókönyve szerint a 38. percben megszerezte a vezetést Marcus Kink révén. A szűk előny – illetve hátrány – miatt izgalmasan alakult a végjáték, az osztrákok a végén kockáztattak, levitték a kapusukat, Kink második gólja azonban bebiztosította a német sikert. Pat Cortina együttese első győzelmét aratta a vb-n, és négy meccs után négy ponttal várja a folytatást. A vesztes osztrákoknak maradt a három.
Szlovénia–Svájc
A sereghajtó szlovénok a 7. perc elején meglepték a vb-n eddig messze a várakozásokon felül teljesítő svájciakat – Rok Pajic volt a gólszerző –, majd a 15. perc végéig megtartották minimális előnyüket. A harmadból hátralévő öt perc alatt azonban Svájc három gólt szerzett, kettőt fórból. A második felvonás elején tíz perc ment el gól nélkül, aztán a svájci gárdának négy perc sem kellett egy újabb duplához – a negyedik fórjukból már a harmadik góljukat ütötték –, Andreas Ambuhl 39:53-nál lőtt találatánál pedig – közte ötnél – felsejlett a teljes K.O. A mérkőzést a Kanada elleni meccs hőse – két értékesített büntető a szétlövésben –, Reto Suri zárta le a 45. perc elején.
Eredmények:
A csoportos jégkorong világbajnokság
H-CSOPORT
Egyesült Államok–Finnország 4–1 (1–1, 0–0, 3–0)
Ausztria–Németország 0–2 (0–0, 0–1, 0–1)
A csoport állása: 1.Oroszország 9/3 mérkőzés, 2.Egyesült Államok 9/4, 3.Finnország 8/4, 4.Szlovákia 6/3, 5.Németország 4/4, 6.Ausztria 3/4, 7.Franciaország 3/3, 8.Lettország 0/3
S-CSOPORT
Norvégia–Svédország 1–5 (0–2, 1–0, 0–3)
Szlovénia–Svájc 1–7 (1–3, 0–3, 0–1)
A csoport állása: 1.Svájc 11/4, 2.Svédország 9/4, 3.Kanada 7/3, 4.Norvégia 6/4, 5.Csehország 3/3, 6.Fehéroroszország 3/3, 7.Dánia 2/3, 8.Szlovénia 1/4
A csütörtöki program:
(május 9)
16:15 Helsinki - Oroszország - Franciaország
16:15 Stockholm- Csehország - Dánia
20:15 Helsinki - Szlovákia - Lettország
20:15 Stockholm - Svédország - Kanada
(Forrás: NSO)