Bronzérmet nyert a Nanjingban zajló ifjúsági olimpián a kardvívók versenyében Záhonyi Petra. A Kárpáti Rudolf Vívóklub 17 esztendős sportolója a Magyar Ifjúsági Csapat második vívóérmét szerezte.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság honlapján napi beszámolókat, összefoglalókat közöl a nanjingi ifjúsági olimpiával kapcsolatban. A Magyar Ifjúsági Csapat hétfői eredményeivel kapcsolatban az olympic.org kiemelt hírben, a "Top 4"-ben foglalkozott. Az ötkarikás esemény hivatalos portálja is kitér a magyar sikerekre...
A bravúros hétfői szereplése után a Magyar Ifjúsági Csapat Kína és Oroszország mögött a harmadik helyen áll az összesített éremtáblázaton.

Hétfőn nagyszerű napot zártak a magyar fiatalok a 2. Nyári Ifjúsági Olimpián Nanjingban. Négy arany és két bronzérmet szereztek sportolóink.

Esztergályos Patrik, Gercsák Szabina, Grátz Benjámin és Szilágyi Liliána már a második versenynapon aranyérmet ünnepelhetett az ifjúsági olimpián Nanjingban. A mob.hu közvetlenül a diadalok után készített interjút a bajnokokkal.

Gercsák Szabina aranyérmet nyert a lány judósok 63 kg-os versenyében a nanjingi ifjúsági olimpián hétfő koradélután.

A Magyar Csapat következő aranyát Esztergályos Patrik párbajtőrvívó nyerte a nanjingi ifjúsági olimpián. Nagy Kinga hétfőn 9. lett.
Remekeltek úszóink az ifjúsági olimpia második versenynapján. Hétfőn négy fináléban és egy középdöntőben voltunk érdekeltek. Szilágyi Liliána és Grátz Bernjámin arany-, Sztankovics Anna és Szabó Norbert bronzérmes lett Nanjingban.

A Samsung és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság a következő hat évben folytatja együttműködését a vasárnap aláírt szerződés értelmében.
Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság tiszteletbeli elnöke szerint a nanjingi ifjúsági olimpia minden igényt kielégít, és meggyőződése, hogy a 15-18 éves korosztálynak szüksége van egy ilyen multisporteseményre.