A MOB az érintett sportági szakszövetségekkel már megkezdte a konzultációkat a riói olimpiai felkészüléssel kapcsolatban. „A MOB terve, hogy minden sportág legalább egyszer jusson ki Rióba az olimpia előtt, hogy lássa a feltételeket” – hangsúlyozta Fábián László, két évvel a 2016-os játékok augusztus 5-ei megnyitója előtt.

Pontosan két év múlva, 2016. augusztus 5-én kezdődik a XXXI. Nyári Olimpia Rio de Janeiróban. Ennek kapcsán bemutatjuk a várost, azt, hogy hogyan nyerte el a rendezés jogát, mire kell ott számítani, illetve hogy milyen elvárások vannak eredményességben a Magyar Olimpiai Csapat felé.

A szervezők szerint a vitorlázóknak semmi okuk az aggodalomra a víz tisztaságát illetően a 2016-os olimpián Rio de Janeiróban.
Kereken száz évvel ezelőtt született Debrecenben a berlini olimpián bronzérmet szerző Szemereyné Törös Olga. A jeles nap alkalmából Borkai Zsolt, a MOB elnöke levélben köszöntötte az idős olimpikont.
Az ifjúsági olimpiára készülő magyar vitorlázók sikerével zárult hétvégén a Balti-tengeren megrendezett Laser Radiál korosztályos vitorlázó világbajnokság. Érdi Mária és Vadnai Jonatán egyaránt a világ legjobbja lett az U17-es korosztályban, így friss világbajnoki címmel a zsebükben utazhatnak a hónap közepén Nanjingba.

A hatszoros olimpiai bajnok sprinter, Usain Bolt bejelentette: két év múlva az olimpián még rajthoz áll Rio de Janeiróban, utána azonban felhagy a versenyzéssel.

Bicsák Flóra triatlonozó futásban várja magától a legjobb eredményt az ifjúsági olimpián, és bár az úszástól tart, reméli, nem okoz csalódást Nanjingban.
Esélyeshez méltóan nyert a kalapácsvető Pars Krisztián, Orbán Éva, valamint a súlylökő Márton Anita a Székesfehérváron zajló atlétikai országos bajnokság második napján.
Szombaton a reggeli után a MOB iroda felé vették az irányt a tábor lakói. Az irodában Dr. Jakabházyné Mező Mária, a MOA főtitkárasszonya kalauzolta végig a csapatot.
Pénteken a Magyar Olimpiai Akadémia Nemzetközi Olimpiai Táborának 5. napja a megemlékezésről és az összegzésről szólt.