Három nemzet korosztályos atlétái csaptak össze az Ikarus BSE Atlétikai Centrumban. A magyar/cseh/szlovák U18-as viadalon egy kivétellel a teljes nanjingi magyar atlétaküldöttség rajthoz állt.

Az utolsó kérdőjel is kiegyenesedett a nanjingi csapat összetétele kapcsán: Molnár Boglárka súlyemelésben képviseli Magyarországot az ifjúsági olimpiai játékokon augusztusban.

Babos Tímea wimbledoni sikersztorija pénteken is folytatódott: a francia Kristina Mladenovic párospartnereként röpke 57 perc alatt 6:1, 6:3-ra legyőzte az Andrea Petkovic, Magdalena Rybariková duót, és már csak egyetlen meccs választja el a végső győzelemtől!
Vízilabda-válogatottunk Budapesten száll harcba a győzelemért a júliusi Európa-bajnokságon, az izgalmas meccseket pedig nem csak a tv előtt, hanem a „Vízilabda Szurkolói Villamoson” is követhetjük. A sportágat népszerűsítő, kívülről látványos trikolorba bújtatott villamos július 4. és 31. között közlekedik a 24-es, 50-es és 61-es útvonalakon. Az indulásnál Fábián László, a MOB sportigazgatója is jelen volt.

Földi Imre egykori kiváló súlyemelő annak ellenére jó szívvel gondol vissza az öt évtizeddel ezelőtti tokiói olimpiára, hogy nem sikerült aranyéremmel hazatérnie – nyolc évvel később viszont teljesült az álma.
"Csodálatos érzés, hogy együtt versenyezhetek a világ legeredményesebb atlétáival - és mindezt hazai közönség előtt!" - fogalmazott a mob.hu-nak Bácskay Zsófia, az ifjúsági korosztály egyik - világszinten is - legeredményesebb dobóatlétája, aki éremesélyesként utazik augusztusban a nanjingi ifjúsági olimpiára. Előtte azonban még komoly erőpróbák várnak a veszprémi sportolóra.

Babos Tímea és Kristina Mladenovic tovább menetel a wimbledoni nyílt teniszbajnokságon: a negyeddöntőben 6:3, 3:6, 6:4-re győzték le az Alla Kudrjavceva, Anastasia Rodionova alkotta orosz, ausztrál párost!

A magyar labdarúgó-válogatott kerek fél évszázada nyert olimpiát Tokióban, ennek apropóján beszélgettünk az akkori bajnokokkal, Komora Imrével (a képen balra) és Palotai Károllyal, főként a most zajló világbajnokságról.
A MOB Mező Ferenc Sportbizottsága a korábbi évek hagyományainak megfelelően nagy hangsúlyt fektet a segélyezési feladatok ellátására. Június 30-án 64 fő részére összesen 7.620.000 Ft segélyt osztott ki a dr. Bodnár András olimpiai bajnok vízilabdázó által vezetett bizottság.

A 2012-es londoni olimpia a várakozásoknál is több fiatalt tudott bevonni a sportba egy frissen megjelent tanulmány szerint.