
A dél-koreai szervezők szervezetten és rendkívül kedvesen fogadják a pénteken rajtoló phjongcshangi téli olimpiára érkező vendégeiket.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) sportolói bizottságának egyhangú döntését követően a zimbabwei olimpiai bajnok úszó, Kirsty Coventry lett a testület elnöke. A hivatalos kinevezésére a NOB végrehajtó bizottságának és sportolói bizottságának közös ülésén került sor Phjongcshangban.

A phjongcshangi olimpián a bob, a szkeleton és a szánkó versenyeit az Alpensia Sliding Centre-ben rendezik. A három sportág közül a bob a legidősebb az olimpiai játékok történetében. Az 1924-es chamonix-i játékok óta csak az 1960-as téli olimpia programjából hiányzott. A szkeleton 1928 és 1948 után 2002-ben tért vissza az olimpia műsorába, a szánkó pedig az 1964-es olimpia óta van jelen a téli ötkarikás játékokon.

A magyar rövidpályás gyorskorcsolya válogatott február 1 óta a Gangneung olimpiai falu lakója. A napi edzések mellett a falu nemzetközi zónája sok lehetőség kínál a kikapcsolódásra. Az egyik ilyen pillanatot kapták lencsevégre a szervező bizottság fotósai és adták közre az olimpia honlapján.

A phjongcshangi olimpiai faluban hétfőn avatták fel az olimpiai fegyverszünetre emlékeztető békefalat. Az emlékmű célja, hogy megerősítse a béke és az egység üzenetét a három nap múlva kezdődő téli olimpia alatt.

Budapestről elutazott a phjongcshangi téli olimpiára a magyar küldöttség utolsó csoportja is. Még szombaton Molnár-Bánffy Kata, a magyar csapat sajtóattasséja, majd vasárnap Kulcsár Krisztián, a MOB elnöke, a delegáció vezetője vette az irányt Koreába. Hétfőn pedig a négy alpesi síző, Hozmann Szonja, Maróty Mariann Mimi, Kékesi Márton és Samsal Dalibor, illetve a szabadsíelő Elizabeth Swaney, továbbá edzőik, illetve Vékássy Bálint, a MOB főtitkára és a MOB sajtócsapata: Vasvári Ferenc és Szalmás Péter kelt útra.

A Liu-fivéreknek valóságos rajongótábora van a téli olimpiára érkező sportolókat és szurkolókat vendégül látó Dél-Koreában.
Vasárnap ünnepli 70. születésnapját Wichmann Tamás kilencszeres világbajnok, háromszoros Európa-bajnok és kétszeres olimpiai ezüstérmes kenus, az 1970-es évek Magyarországának egyik legnépszerűbb sportolója.
Hosszan tartó betegség után, életének 83. évében elhunyt Palotai Károly labdarúgó, játékvezető, a tokiói olimpián győztes magyar labdarúgó-válogatott játékosa - adta hírül szombat délután a Magyar Labdarúgó Szövetség. A MOB Fair Play-díjas Palotai Károly három olimpián vett részt, 1983 és 1985 között a Magyar Olimpiai Bizottság tagja volt, a kilencvenes és a kétezres években a Magyar Labdarúgó Szövetségben vállalt szerepet.

Az olimpiai falu megnyitása óta, február 1-től szorgalmasan készülnek rövidpályás gyorskorcsolyázóink a február 10-ei bemutatkozásra.