A Magyar Olimpiai Bizottsággal közösen indított Szentkirályi Tehetségprogram nyerteseit hattagú kuratórium, köztük Kovács Katalin kajakozó, Darnyi Tamás úszó és Majthényi Szabolcs vitorlázó választotta ki. A Szentkirályi bízik benne, hogy a három kiválasztott fiatal - Varga Ádám kajakos, Németh Nándor úszó és Benyó Máté vitorlázó -, ott lesz a jövő olimpiai bajnokai között.

A phjongcshangi téli olimpiával kapcsolatos konzultációt tartott az érintett sportági szakszövetségek vezetőinek, szakembereinek a Magyar Olimpiai Bizottság. A játékok előtt 79 nappal rendezett eseményen részt vettek a napokban 10, maximális kvótát szerző rövidpályás gyorskorcsolyázók szövetségi vezetői, illetve Bajai András, a síszövetség új elnöke is. A short track-eseknek és az új elnöknek Kulcsár Krisztián, a MOB elnöke is gratulált.

November 28-án 14 órától, a Kozma utcai Újköztemető 6-os ravatalozójában búcsúztatják az életének 92. esztendejében elhunyt olimpiai ezüstérmes vízilabdázót, Holop Miklóst.

Az Európai Olimpiai Bizottság (EOB), 2019-es téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra alakult koordinációs bizottsága látogatást tett a közelmúltban a fesztiválra készülő Szarajevóban és annak térségében.

Hétfő este hazaérkezett a phjongcshangi olimpiára maximális létszámban, 10 fővel kvalifikáló rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott az olimpiai kvalifikációs világkupa-sorozat befejező, két ázsiai állomásáról.
A Magyar Sí Szövetség hétfői tisztújító közgyűlésén Bajai Andrást szavazták meg a szervezet elnökének. Az új vezetőt azt követően választották meg, miután elődje, dr. Megyesy Jenő a közgyűlés előtt néhány nappal lemondott tisztségéről.

Baji Balázs, világbajnoki bronzérmes atléta a Budapesti Honvéd SE színeiben folytatja pályafutását. Az olimpikon gátfutót a közelmúltban választották az Európai Olimpiai Bizottság Sportolói Bizottságába, a szervezet alelnökévé. Sportdiplomata feladatai mellet készül a tokiói olimpiára.
Noveber 20-án ünnepli 75. születésnapját Fábiánné Rozsnyói Katalin, olimpiai ezüstérmes kajakozó, kajak-kenu mesteredző, számos olimpiai, világbajnoki és Európa-bajnoki érem sikerkovácsa. A Nemzeti Sport interjújával köszöntjük...

A Várpalotai Olimpiai Barátok Köre meghívásának tett eleget a kétszeres olimpiai bajnok öttusázó Martinek János, a Magyar Olimpiai Akadémia alelnöke november 15-én. A találkozónak a Rákóczi Telepi Tagiskola adott otthont.

49 éves korában, súlyos betegség következtében meghalt Jana Novotná, az egykori páros világelső, párosban kétszeres olimpiai ezüstérmes és egyéni bronzérmes, tizenhétszeres Grand Slam-tornagyőztes, Fed-kupa- és Hopman-kupa-győztes visszavonult cseh teniszezőnő.