Ugrás a tartalomra »

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Kiemelt hírek

A 2016-os díjazottakat ünnepelte az idén 50 éves Magyar Fair Play Bizottság
2017-10-24

A 2016-os díjazottakat ünnepelte az idén 50 éves Magyar Fair Play Bizottság


Dr. Kamuti Jenő, a Nemzet Sportolója, a Magyar és a Nemzetközi Fair Play Bizottság elnöke kedden a budapesti Larus étteremben átadta a hazai szervezet 2016-os fair play-díjait. A bizottság 1967-ben alakult, idén 50 esztendős. A díjazottakra 50 ajánlás érkezett.

Tovább
107 nappal a phjongcshangi játékok kezdete előtt fellobant az olimpiai láng Olympiában
2017-10-24

107 nappal a phjongcshangi játékok kezdete előtt fellobant az olimpiai láng Olympiában


Kedden délben, 107 nappal a megnyitó előtt, ünnepélyes keretek között, a hagyományoknak megfelelően a görögországi Olympiában fellobant a 2018-as phjongcshangi téli olimpia lángja, majd Héra templomától - érintve Pierre de Coubertin emlékművét - elindult Dél-Korea felé.

Tovább
Ted Ligety Phjongcshangban megvédené olimpiai bajnoki címét
2017-10-24

Ted Ligety Phjongcshangban megvédené olimpiai bajnoki címét


Hosszú idő után ismét egészségesnek érzi magát Ted Ligety, az amerikaiak magyar származású alpesi síelője, aki februárban, a pjongcsangi téli olimpián szeretné megvédeni a címét óriás-műlesiklásban.

Tovább
Nagy Konrád két új országos csúccsal melegített a világkupákra
2017-10-24

Nagy Konrád két új országos csúccsal melegített a világkupákra


Nagy Konrád gyorskorcsolyázó már hosszabb ideje Calgaryban készül az olimpiai kvalifikációs világkupákra. A hétvégén Calgaryban állt rajthoz, ahol minden távon dobogón végzett (2 első és 2 második hely). Ráadásul az 500 és az 5000 méteres távokon új országos csúcsot állított fel. 

Tovább
Hencsei Pál: Kész csoda, hogy kilenc aranyat szereztek a magyarok az 1956-os olimpián
2017-10-23

Hencsei Pál: Kész csoda, hogy kilenc aranyat szereztek a magyarok az 1956-os olimpián

Kész csoda, hogy a körülmények ellenére kilenc aranyérmet szereztek a magyarok az 1956-os melbourne-i olimpián - erről Hencsei Pál sporttörténész, olimpiakutató, a Magyar Olimpiai Akadémia tanácsának tagja  beszélt az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában. 

Tovább
Ma lenne 90 éves Gyarmati Dezső
2017-10-23

Ma lenne 90 éves Gyarmati Dezső

Ma lenne 90 esztendős a háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, a Nemzet Sportolója címmel kitüntetett Gyarmati Dezső. A 2013 augusztusában elhunyt sportolóra, majd kiváló edzőre, a MOB egykori tagjára emlékezünk, megidézve egyben az '56-os melbourne-i olimpiát.

Tovább
Svéd küldöttséggel emlékeztek az olimpiai ezüstérmes Rerrich Bélára
2017-10-22

Svéd küldöttséggel emlékeztek az olimpiai ezüstérmes Rerrich Bélára

Az 1956-os melbournei-i olimpia ezüstérmes férfi párbajtőrcsapatának tagjára, a világbajnoki bronzérmes vívóra, a későbbi kiváló edzőre, Rerrich Bélára emlékeztek a Fiumei úti sírkertben, svéd sportvezetők és sportolók jelenlétében, azok kérésére. Az eseményen részt vett Kulcsár Krisztián MOB-elnök is. Az ötvenes évek végétől Svédországban élő, ott párbajtőriskolát létrehozó Rerrich Béla idén lenne száz esztendős.

Tovább
Érvénybe lépett kilenc IWF-tagország eltiltása
2017-10-22

Érvénybe lépett kilenc IWF-tagország eltiltása

Péntektől érvénybe lépett a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség (IWF) fegyelmi döntése, amellyel egy évre felfüggesztette kilenc tagországa versenyzési jogát olimpiai doppingeseteik nagy száma miatt.

Tovább
Szabó Gabriella volt a Gedővári-kör vendége
2017-10-22

Szabó Gabriella volt a Gedővári-kör vendége

A székesfehérvári Aranybulla Könyvtár Alapítvány és a Gedővári Imre Olimpiai Baráti Kör második közös rendezvényére került sor 2017. október 18-án. A meghívott vendég Szabó Gabriella háromszoros olimpiai bajnok, kilencszeres világ és kilencszeres Európa bajnok kajakozó nő volt. A találkozót megtisztelte jelenlétével a Magyar Olimpiai Akadémia Tanácsának két tagja dr. Jakabházyné Mező Mária és dr. Hencsei Pál olimpiakutató. Jelen volt még Gedővári Katalin, akinek támogató segítsége nagyban hozzájárul a baráti kör működéséhez. A beszélgetést Róth Tamás fotóriporter vezette. 

Tovább
„Az egész magyar sportot szolgálja a Testnevelési Egyetem új laboratóriuma
2017-10-21

„Az egész magyar sportot szolgálja a Testnevelési Egyetem új laboratóriuma"

Pénteken átadták a Testnevelési Egyetem (TE) Sport-táplálkozástudományi Központját, amely a megújuló felsőoktatási intézmény első befejezett rekonstrukciója. Az eseményen részt vett Kulcsár Krisztián MOB-elnök és Fábián László sportigazgató is. Az új központ vezetője Martos Éva orvosprofesszor.

Tovább
Infoartnet