
Ezer méteren Liu Shaoang, míg a váltók közül a férfi 5000 méteres staféta vette sikerrel a pénteki selejtezőket a rövidpályás gyorskorcsolyázók olimpia kvalifikációs világkupa-sorozatának második állomásán, a hollandiai Dordrechtben.

A 2020-as olimpia helyszínére, Tokióba látogatott a MOB négyfős delegációja, Kulcsár Krisztián MOB elnök vezetésével. A látogatás célja kettős volt, egyrészt találkoztak a Tokió 2020 szervezőivel, tájékozódtak a magyar csapat lehetőségeiről, a szervezés állásáról. Másrészt nagyjelentőségű, háromoldalú megállapodást írtak alá a Japán Olimpiai Bizottsággal és a Tochigi prefektúrával. A delegáció tagja Vékássy Bálint MOB-főtitkár, Fábián László sport- és dr. Nagy Zsigmond nemzetközi igazgató is.

Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke levélben köszöntötte október 6-án a 206 NOB-tagország olimpiai bizottságát abból az alkalomból, hogy pontosan egy esztendő múlva, 2018. október 6-án megkezdődik Buenos Aires-ben a III. Nyári Ifjúsági Olimpia.
A Magyar Olimpiai Akadémia (MOA) főtitkára, Lehmann László vezetésével tanácskoztak a Magyar Olimpiai Bizottság székházában csütörtökön az olimpiai iskolák és az olimpiai baráti körök vezetői. A résztvevők többek közt tájékoztatást kaptak a MOB új vezetéséről és az újjáválasztott MOA-tanácsról.

Egyhangú szavazással Tamás Henriettét választotta meg a Magyar Vívó Szövetség (MVSZ) elnöksége a szervezet főtitkárának. Megválasztották a 2019-es budapesti olimpiai kvalifikációs világbajnokság szervezőbizottságának elnökét is, Sztaics István személyében - számol be honlapján az MVSZ.

Négy nappal a budapesti olimpiai kvalifikációs rövidpályás gyorskorcsolya világkupa befejezése után már a hollandia Dordrechtben rajtoltak a sportolók, a sorozat második állomásán.

Október 14-én, szombaton 10 órától a Hilton Budapest Cityben (1062 Budapest, Váci út 1-3.) tartja soron következő közgyűlését a Magyar Olimpiai Bizottság.

A tornászok montreáli világbajnokságán Dévai Boglárka (a képen) sérülten is a 14. helyet szerezte meg ugrásban, míg Kovács Zsófia negyedik számú tartalék az egyéni összetett döntőjére.

Egy esztendő múlva, október 6-án kezdődik Buenos Aires-ben a III. Nyári Ifjúsági Olimpiai Játékok. Az argentin főváros 206 ország, közel 4 ezer fiatal sportolóját várja. Az ifjúsági olimpiák programjában, szellemiségében a sport mellett az oktatás és a kultura is fontos szerepet kap. Az eseményre már több sportágban szereztek kvalifikációt a magyar sportolók.

Hétfőn délután összejövetelt rendezett a Válogatottak Klubja a Hotel Gellért különtermében. Az eseményen több olimpikon labdarúgó is megjelent. Ott volt többek között Tokió olimpiai bajnoka, Szentmihályi Antal, Ihász Kálmán, a mexikói bajnokok közül Dunai Antal, a müncheni ezüstérmes Vépi Péter és Branikovics László.