
Péntek délután talán a legfontosabb két versenyszám, a váltók küzdelmeire került sor a budapesti rövidpályás gyorskorcsolya világkupán. Ezen a napon a nagy létszámú nevezések miatt két fordulót is rendeztek a négytagú csapatok számára. Minden futamból a legjobb kettő és a két legjobb harmadik is továbbjutott a következő körbe.

A Simon Béla, Juhász Adrián duó - Kolláth Vandával kiegészülve - aranyérmet szerzett a kormányos kettesek pénteki döntőjében a floridai Sarasota-Bradentonban zajló evezős világbajnokságon. Ez a magyar evezőssport negyedik világbajnoki elsősége, de az első 2005 óta, amikor a Varga Tamás, Hirling Zsolt duó könnyűsúlyú kétpárban lett első. A kormányos kettes szám nem szerepel az olimpiai programban.

Az utolsó, 16. helyen zárt a Beklemiscseva Darja, Magyar Márk duó a párosok mezőnyében a németországi Oberstdorfban zajló Nebelhorn Kupán, amely a műkorcsolyázók utolsó kvótaszerző versenye a jövő februári, phjongcshangi téli olimpiára.

Az olimpiai kvalifikációs budapesti világkupa második versenynapján az egyéni távok közül az 1000 méteres táv küzdelmeire került sor. Ezen a távon Jászapáti Petra és a Liu-testvérek jutottak tovább a legjobb 21-be, az elődöntőbe.

A Magyar Olimpiai Akadémia (MOA) Tanácsának szeptember 4-ei alakuló ülését követően, szeptember 27-én három fővel bővült az akadémia vezető szervezete, ami így teljessé vált.

A németországi Oberstdorfban rendezik a hétvégén a műkorcsolyázók olimpiai kvalifikációs versenyét. Magyarország jégtáncban és páros műkorcsolyázásban nevezett egy-egy duót a viadalra. Mindkét egységünk szerencsétlenül sorsolt, hiszen a jégtáncban a Janovszkaja Anna, Lukács Ádám elsőnek, a Beklemiscseva Darja, Magyar Márk páros pedig másodiknak mutatta be rövidprogramját.

Szeptember 29-én tölti be 50 évét Dónusz Éva olimpiai- és világbajnok kajakozó, a barcelonai olimpia aranyá és bronzérmese, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség utánpótlás szövetségi kapitánya.

A Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör szinte napra pontosan tizedik évfordulójához érkezett. 2007. szeptember 13-án 17 órakor néhány kertvárosi sportbarát alakította meg ezt a civil szervezetet a Rákos úti régi postaépületben, mely kezdeményezés mára alaposan kinőtte magát. A baráti kör ugyanis az elmúlt öt évben „nyitott állapotban” üzemel, azaz a rendezvényei már nem zártkörűek, és ennek eredményeképpen a XVI. kerületben rendszeresen sokan találkozhatnak a meghívott olimpikonokkal.

A budapesti olimpiai kvalifikációs rövidpályás gyorskorcsolya-világkupa sprintszámában, 500 méteren Jászapáti Petra, Keszler Andrea, Liu Shaolin Sándor és Burján Csaba bejutott a legjobb húsz közé a szombati negyeddöntőbe.
A vízilabdázó olimpiai bajnok dr. Bodnár András vezetésével szeptember 27-én megtartotta alakuló ülését a Magyar Olimpiai Bizottság - szervezetileg is átalakult - Mező Ferenc Sportbizottsága. Az eseményen részt vett a MOB elnöke, Kulcsár Krisztián is. A bizottság többek közt megtárgyalta az ügyrendet is.