
Győrben sorsolták a magyar-szlovák közös rendezésű U19-es férfi Európa-bajnokság csoportbeosztását. A torna első hét helyezettje szerez jogot a júliusi győri EYOF-on való részvételre. Hozzájuk csatlakozik a rendező jogán a magyar korosztályos válogatott.

Végső búcsút vettek az Óbudai Temetőben a hazai sísport doenjétől, Kovács Barnabástól február harmadikán. Az északi szakág szövetségi kapitányát családja mellett tanítványai, kollégái, tisztelői kísérték utolsó útjára. A búcsúztatáson részt vett dr. Bartha Csaba, a MOB főtitkára és Fábián László, a MOB sportigazgatója is. A sísport elismert szakembere rendszeres vendég volt a Magyar Olimpiai Bizottság székházában, halála hatalmas veszteség az olimpai mozgalom számára.

Erős mezőny, 24 ország mintegy 170 sportolója vesz részt a jövő szerdán kezdődő 61. Bocskai István nemzetközi ökölvívó emlékversenyen – hangzott el az esemény debreceni sajtótájékoztatóján.

Győr lesz a házigazdája július 23. és 29. között a XIV. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválnak (EYOF). Az atlétikai versenyeket a Radnóti utcai új sportkomplexumban rendezik, ahol 36 versenyszámban avatnak bajnokot. Az egyes nemzeteket maximum 24 sportoló képviselheti, de a nemek elosztása nincs meghatározva. Az olimpia.hu-nak a Magyar Atlétikai Szövetség közelmúltban újraválasztott főtitkára, Gyulai Márton beszélt a részletekről.

A 2020-as tokiói XXXII. Nyári Olimpiai Játékok szervező bizottsága arra kérte a japán embereket, hogy használt elektronikai eszközeiket ne dobják ki, mivel azokat újrahasznosítással az olimpiai és paralimpiai érmek készítésénél felhasználnák.

A kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó Gergely Istvánt választotta meg a Budapesti Honvéd SE közgyűlése ügyvezető elnöknek. A szakember Molnár Imrét követi a poszton. A klub társadalmi elnöke dr. Simicskó István honvédelmi miniszter maradt. A vezető grémiumba beválasztották a háromszoros olimpiai bajnok kajakos Kovács Katalint és az ötkarikás bronzérmes Guczoghy György tornászt is.

A Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) hivatalos közleménye szerint a nyártól Ljubomir Vranjes veszi át a férfi kézilabda-válogatott irányítását. A franciaországi világbajnokságon nemzeti csapatunkat negyeddöntőbe kormányzó Xavier Sabaté megbízatása január 31-én lejárt.

Az újkori olimpiák első magyar olimpiai bajnokára, Hajós Alfrédra emlékeztek a róla elnevezett gödöllői iskolában. Az oktatási intézményben az aranyérmes olimpiai bajnokoknak emléket állító Olimpiai falon a MOB és a Magyar Olimpiai Akadémia részéről Lehmann László MOA avatta fel a riói olimpia tábláját.

Március végén szemináriumot rendez az Állami Számvevőszék (ÁSZ) az olimpiarendezés nemzetközi ellenőrzési tapasztalatairól angol, kanadai, kínai, görög, olasz és brazil számvevőszéki szakértők részvételével – közölte az ÁSZ csütörtökön.

A londoni olimpián kajaknégyesben ezüstérmes Kulifai Tamás, Pauman Dániel és Tóth Dávid, valamint a világbajnok kenus, Lakatos Zsanett az Újpesti TE kajak-kenu szakosztályában folytatja pályafutását - jelentették be a klub szerdai sajtótájékoztatóján. A sportolók a legeredményesebb magyar kajakosnak, az ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danutának lesznek a klubtársai.