Az idei év legjelentősebb hazai kajak-kenu eseményét májusban rendezik.
Szegeden a Maty-éren csapnak össze a világ legjobbjai az idei első ICF gyorsasági világkupán. Az alig két hónap múlva esedékes versenyen közel 40 ország képviselői jelezték részvételüket.
Legutóbb 2013-ban volt Magyarországon gyorsasági kajak-kenu szakágban olimpia, de azt megelőzően 2007 és 2010 között minden évben rendezett a sportág hazai világkupát. (2011-ben csak azért nem, mert akkor a csongrádi megyeszékhelyen világbaajnokságot – sokak szerint minden idők legjobban szervezett kajak-kenu viadalát - rendeztek.)
A magyar versenyzők részéről természetes, de a külföldiek nagy része is kedveli a pályát, valamint a város atmoszféráját és kellemes versenyhelyszínnek tartják a Maty-eret. Ennek megfelelően a korábbi években megszokott magas színvonalú kiszolgálásban legyen része idén is a résztvevőknek és a helyszínen szurkolóknak.
A szurkolók valószínűleg idén is fergeteges hangulatot fognak teremteni, mint tették azt két évvel ezelőtt, illetve tavaly Londonban az olimpián. (Talán ez is szerepet játszott benne, hogy a magyar lett a legsikeresebb nemzet tavaly augusztusban az ötkarikás játékok kajak-kenu versenyén három arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel.)
A szegedi viadal hatalmas lehetőség lesz Vajda Attila számára is, akinek nem úgy sikerült az olimpia, mint azt eltervezte, hiszen lemaradt a dobogóról és csak hatodik lett a kenu 1000 méteresek döntőjében.
Attilának „duplán hazai pálya” a szegedi, és ha világversenyen itt állt rajthoz, mindig éremmel zárt. A 2006-os világbajnokságon – már olimpiai bronzérmesként – úgy nyert bronzérmet, hogy júniusi balesete, súlyos bokasérülése, majd gyors felépülés után az utolsó pillanatban került a csapatba.
Ez azonban nem zavarta őt, előfutamában legyőzte többek között az olimpiai, világ- és Európa-bajnok orosz Makszim Opaljevet is. A döntőben aztán csak a mexikói Cristobal Everardo és az örök rivális német Andreas Dittmer tudta őt megelőzni.
2011-es remeklésére pedig mindenki emlékezhet, hiszen magabiztosan jutott a döntőbe, ahol mintegy 750 méterig a középmezőnyben haladt, majd „robbantott” és pazar hajrájának köszönhetően világbajnok lett.
Ha erre esetleg utóbbi versenyt el is felejtette volna bárki, a célba érkezést követő show-ra biztos emlékszik, melynek végén Attila a többezres őrjöngő tömeg ünneplése mellett vetette magáét a vízbe. Valószínűleg idén is sokaknak szerezne örömöt egy hasonló fürdőzéssel. . .
(Forrás: molcsapat.hu)