Ugrás a tartalomra »

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Iváncsik Gergő pihenőt kér

Iváncsik Gergő egy évig nem szerepel a magyar válogatottban, a nemzeti csapattól való ideiglenes távolmaradást az elmúlt világversenyeken nyújtott gyenge teljesítményével indokolta.

A Nemzeti Sportban szombaton megjelenő interjúban a 31 éves játékos elmondta, döntésében főszerepet játszott, hogy az elmúlt három nemzetközi válogatott tornán – a szerbiai Európa-bajnokságon, a londoni olimpián, illetve a még jelenleg is tartó spanyolországi világbajnokságon – nem tudott olyan mértékben segítségére lenni a nemzeti csapatnak, amennyire azt elvárta volna önmagától.
Iváncsik a válogatott szövetségi kapitányával, Mocsai Lajossal abban maradt, hogy egy évig nem szerepel címeres mezben.
Érdekesség, hogy Iváncsik Gergő öccse, Iváncsik Tamás már korábban lemondta a válogatottságot, és így tett az MKB Veszprém védekezőspecialistája, Laluska Balázs is.
A magyar válogatott a nyolcadik helyen végzett a spanyolországi világbajnokságon.

(Forrás: NSO)

Kapcsolódó

Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Infoartnet