Ugrás a tartalomra »

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Az olimpikonok jelentős anyagi elismeréséről döntött a NOB

nob_26.06.24.jfif

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság 146. ülésén történelmi döntés született: a 2026-os milánó-cortinai téli olimpiával kezdve minden olimpikon, aki rajthoz áll, részt vesz, elindul a téli vagy nyári játékokon, 10 ezer amerikai dollárt (mai árfolyamon több mint 3 millió forintot) kap a Nemzetközi Olimpiai Bizottságtól elismerésként az olimpiai részvételért – tájékoztatott Fürjes Balázs, a NOB magyar tagja.

„Ez az elismerés minden más felkészülési vagy eredményességi támogatástól, díjazástól független, azokhoz képest kiegészítő, így természetesen a magyar olimpikonok ezt a NOB-elismerést a magyarországi támogatásokon és eredményességi jutalmakon, olimpiai életjáradékon felül kapják. Ezzel a NOB azt ismeri el, hogy minden olimpiai sportág minden sportolója részéről önmagában eljutni az olimpiára, kivívni a részvétel jogát, kvalifikálni is hatalmas teljesítmény. Sok év lemondása, kemény, fegyelmezett munkája, áldozata szükséges hozzá. Azért hoztuk ezt a döntést, mert az olimpiai mozgalom szívében a versenyzők, a sportolók állnak. Amíg csak világ a világ" – foglalta össze a magyar sportdiplomata.

Infoartnet