Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Keleti Ágnes újra itthon

A magyar női tornasport aranykorának világhírű kapitánya, Herpich-Nagy Jenőné, a szigorú  Vali néni nem hiába követelte meg annak idején a pontosságot versenyzőitől.

A bajnoknők ezúttal is időben érkeztek a megbeszélt találkozóra. Lemhényiné Tass Olga és Reviczkyné Köteles Erzsébet a Hélia szálló uszodájának presszójában az Izraelből ismét hazaérkezett Keleti Ágnessel együtt kortyolgatta a kávét.

"Amikor tavaly júniusban Schmitt Pali kitüntett bennünket a Sándor Palotában és a szövetség is ünnepelte a Melbourne-ben győztes csapatunkat, akkor is ígértem, hogy nemsokára újra jövök, s most itt vagyok"- magyarázta nevetve a jó egészségnek örvendő immár 91 éves, ötszörös olimpiai bajnoknő.

Érkezésének közvetlen okáról elmondta, hogy Párizsban élő, divattervező fiát kísérte el, aki üzleti kapcsolatainak további ápolása érdekében legújabb kollekcióját hozta el az Erzsébet  téren szervezett kiállításra, és a tervek szerint tíz napot tölt idehaza.
Akkor, amint társnői mondták az Olimpiai Bajnokok Klubjának jövő hétfői közgyűlésén is részt vehet.

Azután természetesen a tornára terelődött a szó. Tass Olga mindenekelőtt Berki Krisztiánt dicsérte, aki nemcsak a magyar csapat egyik komoly londoni aranyesélyese, hanem egyben szerény viselkedésének, intelligenciájának köszönhetően jelenleg az egyik legnépszerűbb magyar sportember.

"Képzeljétek Kanadában élő fiam meghívására én is ott leszek Londonban, a lólengés fináléjára is megvan a jegyünk és személyesen szurkolhatok majd Krisztiánnak. Emellett nagyon  várom a visszatérést is, hiszen 64 éve az angol fővárosban indultam első alkalommal olimpián" – mesélte Köteles Erzsébet.

Magyar Zoltán kitüntetése, s az olimpiai bajnok személyén keresztül a magyar tornasportot ért elismerés is szóba került. Hiszen a kétszeres olimpiai bajnok, a mai napig szenzációsnak tartott  Magyar Vándor gyakorlat meghonosítója a héten kap helyet Oklahomában a tornasport hírességei között, a Hall of Fame csarnokban.

"Zoli Téged követ Ágikám" – jegyezte meg Köteles Erzsébet, mire Keleti Ágnes így válaszolt "Csak arra emlékszem, hogy valami  nagyon nagy parádét rendeztek."

Újabb ismerős csatlakozott a bajnoknőkhöz. Napi félórás úszó edzésének végeztével Szondy István öttusázó olimpiai bajnok ölelte, csókolta Keleti Ágnest. Majd rögtön az edzőtáborokban eltöltött napokról, Londonról, Helsinkiről, Melbourne-ről folyt a beszélgetés. De nem sokáig. A 91 évesen is csodálatos mozgáskészséggel rendelkező Keleti Ágnes ugyanis ezen a napon is teljesíteni akarta  szokásos úszó adagját.

(A fényképen a tornász bajnoknők egy korábbi találkozása, balról: Kertész Aliz, Köteles Erzsébet, Keleti Ágnes, Bodó Andrea, Tass Olga)

Kapcsolódó

Fókuszban a vállalkozói életpálya a FIVOSZ és a MOB közös rendezvényén

Szerdán rendezték a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ) és a Magyar Olimpiai Bizottság első közös rendezvényét, mely a 2025 novemberében megkötött együttműködés keretében valósult meg. Az esemény résztvevői a vállalkozói életre való felkészülést tekintették át.

EY2A3552.jpg
MOB-közgyűlés május 16-án, napirenden Milánó-Cortina és Los Angeles

Május 16-án, 11 órától tartja éves közgyűlését a Magyar Olimpiai Bizottság a Danubius Hotel Héliában (1133 Budapest, Kárpát u. 62-64.). 

099.jpg
Infoartnet