Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Két olimpikon országos bajnok lett

Három londoni olimpikon versenyzett a kecskeméti cselgáncs országos bajnokságon, közülük kettő aranyérmet nyert.

A nyári játékokon is szerepelt magyarok közül Csoknyai László (81 kg) és Bor Barna (+100,a képen) állt a dobogó legmagasabb fokára a Messzi István Sportcsarnokban - amely tavaly is otthont adott az ob-nak -, csak Madarász Tamás (90) nem került éremközelbe szombaton.
Az olimpiai ezüstérmes Ungvári Miklós érmet adott át, míg a Londonban harmadik - és az ob-n címvédő - Csernoviczki Éva azért nem nevezett, mert az 52 kg-os súlycsoportban rajta kívül csak egy induló akadt. Így a mohácsi Balogh Daniella mérkőzés nélkül lett országos bajnok.
Ami az éremhalmozókat illeti, Baczkó Bernadett (63) kilencedszer, Kiss Renáta (48) negyedszer, Bor Barna és Csoknyai László pedig harmadszor diadalmaskodott az ob-n.

Az ob győztesei:

férfiak:
60: Csizovszky Ferenc (KSI)
66: Zámbori Bence (Honvéd-Kipex)
73: Kiss Norbert (ASE)
81: Csoknyai László (ASE)
90: Tóth Krisztián (KSI)
100: Vér Gábor (Honvéd-Kipex)
+100: Bor Barna (ASE)

nők:
48 kg: Kiss Renáta (UTE)
52: Balogh Daniella (Mohácsi TE)
57: Szabó Katinka (Leányvár-Egerág)
63: Baczkó Bernadett (KSI)
70: Szabó Franciska (Leányvár-Egerág)
78: Nagy Kitti (Szegedi JSE)
+78: Kárpáti Emese (Kaposvár)

(Forrás: MTI)

Kapcsolódó

Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Infoartnet