Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Kétszeres NHL-bajnok Magyarországon

A jövő héten Magyarországra látogat Mike Vernon, kétszeres Stanley Kupa-győztes jégkorongkapus.

A 2002-ben visszavonult sztár üzleti úton jár Budapesten, de tart egy kapusedzést fiatal hokisoknak és meglátogatja az utánpótlás-válogatottakat.

Vernon 1989-ben a Calgary Flames, 1997-ben pedig a Detroit Red Wings csapatával lett bajnok az észak-amerikai profligában. Ötször szerepelt All Star-gálán. Az 1997-es rájátszásban őt választották a legértékesebb játékosnak. Alapszakaszban 781 mérkőzésen 385 győzelmet, a playoffban 138 találkozón 77 győzelmet ért el. A Calgary és a Detroit mellett a San Jose Sharks és a Florida Panthers együttesét erősítette összesen 19 idényen át.

(Forrás: mti)

Kapcsolódó

Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Infoartnet