
Éremesőt hozott a magyar ifjúsági kajak-kenusok vb-szereplése, dobogóra álltak judósaink, strandkézilabdázóink és született magyar siker súlyemelésben is. Hétvégi összefoglalónk következik.
A Mátyás király emlékév keretében a Hősök terén „Amiért a harang szól” címmel ünnepi megemlékezést tartottak a Nándorfehérvári győzelem 562. évfordulóján. Az eseményen a Magyar Olimpiai Akadémia képviselője is részt vett.
Hosszantartó betegségben, július 28-án este elhunyt Vad Dezső - tájékoztatta a család a Magyar Olimpiai Bizottságot és a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubját. Az egykori kiváló teniszező, Aranytollal kitüntetett sportújságíró korábban hosszú éveken keresztül látta el a MOB sajtófőnöki feladatait. 89 éves volt.
Sportági beszámolóink sorát a Magyar Tenisz Szövetséggel folytattuk, akiket Juhász Gábor sportigazgató, valamint Pelva Gábor válogatott vezetőedző képviselt a MOB előtt.
Nem csak „labdás fogócska” és „úri sport”, avagy nálunk járt a Magyar Rögbi és a Magyar Golf Szövetség.

Végső búcsút vettek az olimpiai pontszerző atlétától, Tábori Lászlótól. A világcsúcstartó közép- és hosszútávfutót, később sikeres edzőt a Farkasréti temetőben több sportvezető is méltatta július 26-án.

Július 24-én Minszkben bejelentették az Európa Játékok első sztár nagykövetét, aki nem más, mint a négyszeres olimpiai és kétszeres világbajnok sílövő, Darya Domracheva.

2019-ben Budapest lesz Európa Sportfővárosa. Az ezzel kapcsolatos események koordinátora a Budapesti Sportszövetségek Uniója lesz, melynek elnöke dr. Kamuti Jenő.

Bronzérmet nyert a Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású kardcsapat a kínai vívó-világbajnokságon, Vuhsziban, ahol ez a magyarok első medálja. Az aranyérmet - címüket megvédve - a dél-koreaiak nyerték.

Kilencvenhat esztendős korában szerdára virradóra elhunyt Szepesi György. A NOB-, MOB- és fair play-díjas legendás rádiós sportriporter tizenöt nyári olimpiáról közvetített. Tagja volt egykor a Magyar Olimpiai Bizottság közgyűlésének is.