A tiszaújvárosi 20. MOL Petrolkémia Triatlon Nagyhét alkalmával tokiói olimpiai kvalifikációs pontokért versenyeznek hétvégén a világ legjobb triatlonistái. A magyarországi világkupa-futam fővédnöke a MOB elnöke, Kulcsár Krisztián. Az esemény két évtizede a sportág világviszonylatban is meghatározó, egyben egyik legjelentősebb hazai rendezvénye. Az itt bevezetett mixváltó versenyszám az olimpia műsorára is felkerült.
Pénteken 13 magyar atlétának volt esélye, hogy ifjúsági olimpiai kvótát szerezzen az U18-as Eb-n Győrben. Közülük a sprinter Takács Boglárka és Illovszky Dominik 100m-en ezüstérmet szereztek. A diszkoszvető Péringer Márk és a távolugró Endrész Klaudia is élt a lehetőséggel, s így mind a négyen készülhetnek az októberi olimpiára.
A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke is ellátogatott Győrbe, a vasárnapig tartó U18-as atlétikai Európa-bajnokságra. Kulcsár Krisztián a lelátón követte az eseményeket, de közben örömmel mesélt a Magyar Atlétikai Szövetség jövőbeni terveiről, értékelte a fiatalok eddigi teljesítményét, valamint bölcs tanáccsal is ellátta az utánpótláskorúakat.
A Magyar Országos Baseball és Softball Szövetség képviselői érkeztek sportági konzultációra a MOB székházába pénteken délelőtt.
Az ifjúsági olimpiai lángot július 24-én, kedden az Athéni Panathenaic stadionban, hagyományos ünnepségen keretében gyújtják meg, és már másnap megérkezik Buenos Aires-be. Onnan országos útjára indul, majd október 6-án, a játékok megnyitójára érkezik vissza az Argentína fővárosába.

Az idén áprilisban átadott Ludovika Egyetemi Campuson rendezik július 4-től 8-ig az Egyetemi Öttusa Világbajnokságot a Magyar Öttusa Szövetség, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség szervezésében. A budapesti világversenyen tizenegy magyar indul. Az eseményt a szöuli olimpiai bajnok Fábián László, a MOB sportigazgatója nyitotta meg.

Tudta, hogy közel 7400 különböző formájú és méretű labdára lesz szükség az ifjúsági olimpiai játékokon?

Csütörtökön megkezdődött az U18-as korosztály Európa-bajnoksága Győrben, ami egyben kvalifikációs verseny a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiára. A helyszín jól ismert több atléta számára, hiszen 2017-ben itt rendezték az EYOF atlétikai versenyét.
Július 5-én folytatódott a MOB tokiói konzultációs sorozata, ezúttal a snowboard- és a gyeplabdaszövetség képviselői érkeztek az ötkarikás szervezet székházába.

Július 5-én ünnepli 70. születésnapját az olimpiai ezüstérmes landarúgó, Kű Lajos. Csapatával a müncheni olimpián lett második.