Elsősorban az olimpiai bajnok Szász-Kovács Emesétől, valamint a férfi kardozóktól egyéniben és csapatban várnak érmeket a szakvezetők a szombattól jövő csütörtökig tartó újvidéki vívó Európa-bajnokságon. A magyar szövetség (MVSZ) kedd délután tartott budapesti sajtótájékoztatóján Csampa Zsolt elnök azt mondta, hogy a kontinensbajnokság egyfajta erőfelmérő lesz a jövő évi budapesti olimpiai kvalifikációs világbajnokság előtt. Egy nappal korábban a szövetség képviselői a MOB-ban konzultáción vettek részt.

A kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó Madaras Norbert és az egyszeres ötkarikás győztes Varga Dániel bejelentette visszavonulását.

Sportolóink folytatták kiváló szereplésüket a nemzetközi színtéren, többen már a tokiói kvalifikáció felé kacsingatva. Szokásos hétfői rovatunkban összegeztük a magyarok legfontosabb hétvégi eredményeit.

A vasárnapi népszavazás során a svájci Wallis tartomány lakossága nemmel voksolt arra, a Sion városa pályázzon-e a 2026-os téli olimpia rendezési jogára.
A MOB Mező Ferenc Sportbizottsága szépkorú világbajnoki érmes sportolókat, valamint kiemelkedő sporteredmények elérésében közreműködő sportszakembereket részesített támogatásban a Larus Étteremben rendezett baráti összejövetel keretében június 11-én.

Remek eredményeket értek el a magyar vitorlázók a Marseille-ben rendezett világkupadöntőben. Érdi Mári a vasárnapi éremfutamon elért második helyével és két futamgyőzelmet begyűjtve végül összetettben a második helyen végzett. A Gyapjas Zsombor és Gyapjas Balázs alkotta páros is szép eredményt ért el, futamgyőzelmet is aratva a 12. helyen zártak. A magyar sportolók idei legfontosabb célja, hogy kiharcolják a tokiói olimpián való indulás jogát az augusztusban kezdődő dániai világbajnokságon, amelynek fontos állomása volt a francia világkupadöntő.

A magyar férfi kézilabda-válogatott 29-24-re legyőzte Szlovénia csapatát az olimpiai kvalifikációs világbajnokság selejtezőjének szombat esti első mérkőzésén, Koperben.
Székesfehérvár adott otthont június 9-én a Magyar Olimpiai Akadémia (MOA) jubileumi, 70. vándorgyűlésének. A helyi sportlétesítmények megtekintése után a polgármesteri hivatal dísztermében előadás hangzott el többek közt a magyar szempontból sporttörténeti, phjongcshangi téli olimpiáról is. Az eseményen több olimpikon között részt vett a legidősebb magyar ötkarikás bajnok, a 97 esztendős Keleti Ágnes tornász és a legfiatalabb bajnok, a 20 éves Liu Shaoang rövidpályás gyorskorcsolyázó.
Kevesebb, mint 4 hónap van hátra az idén októberben megrendezésre kerülő Buenos Aires-i ifjúsági olimpiáig. A szervezőbizottság sporteszközökért felelős csapata tesz azért, hogy a 206 ország közel 4,000 fiatal sportolója a lehető legjobb körülmények között készüljön és versenyezzen.

Elek György személyében magyar tagot is beválasztottak a Nemzetközi Korcsolyázó Szövetség (ISU) jégtánc technikai bizottságába a sevillai kongresszuson.