
Még nem ért véget a téli olimpiai kvalifikáció, de a MOB úgy gondolja, a jelenlegi számítások szerint 17-19 magyar versenyző utazhat a phjongcshangi játékokra - jelentette ki Molnár-Bánffy Kata, a magyar téli olimpiai csapat sajtóattaséja, a MOB kommunikációs és marketingvezetője a DIGI Sport Televízió Reggeli Start című műsorában hétfőn, 59 nappal a játékok megkezdése előtt.

Nagy Konrád ugyan nem javított 1000 méteren a gyorskorcsolyázók idénybeli negyedik, Salt Lake Cityben zajló utolsó olimpiai kvalifikációs világkupaversenyén, de így is kvótás lesz ezen a távon.

Tóth Lili Anna, aki a 2014-es nanjingi ifjúsági olimpián a 2000 méteres akadályfutásban bronzérmet nyert, az idei, somorjai mezeifutó Európa-bajnokságon az U20-as korosztályban ezüstérmet szerzett.

Nagy Konrád, miután pénteken 500m-en nem érte el az olimpiai kvalifikációhoz elegendő szintidőt, szombaton 1500m-en megőrízte olimpiai kvótás helyezését, és indulhat a phjongcshangi olimpián.
Miklós Edit az alpesi sí világkupa-sorozat St. Moritz-i állomásán szombaton, szuperóriás-műlesiklásban a 47. helyen végzett.
Életének 104. évében elhunyt Kisgyörgy Lajosné, egykori világ- és Európa-bajnoki érmes sportlövő, edző, aki 95 éves korában a MOB Fair Play Életmű-díját vehette át sportpályafutás elismeréseként - tájékoztat a Magyar Öttusa Szövetség honlapja.

December 9-én lenne száz esztendős Lemhényi Dezső, olimpiai bajnok vízilabdázó, a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubjának egyik alapítója, első elnöke, korábbi MOA-tanácstag. A bajnokra a róla elnevezett iskolában, majd sírjánál, a Farkasréti temetőben is megemlékeztek. Az eseményen részt vett Fábián László, a MOB sportigazgatója és Lehmann László, a Magyar Olimpiai Akadémia főtitkára is.

Tízéves születésnapját ünnepelte a Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör december 7-én. Az Erzsébetligeti Étteremben és Rendezvényházban tartott ünnepségen többek között köszöntötték az alapítótagokat – Borovitz Tamást, Abonyi Jánost, Varga Ferencet, Teszák Sándort és Dorogi Ferencet -, illetve a klub elnöke, Borovitz Tamás a Magyar Olimpiai Akadémia főtitkárától, Lehmann Lászlótól egy életműdíjat vehetett át.

Augusztusi lábközépcsonttörését követő első versenyén, a Tüskecsarnokban rendezett Mikulás Kupán győzelemmel tért vissza a téli olimpiára korábban már nemzeti kvótát szerző Tóth Ivett műkorcsolyázó.

Az emberi Erőforrások Minisztériuma nyilvánosságra hozta a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogram 2017/2018. tanév 1. félévi nyerteseinek listáját. A támogatottak közt van több olimpikon, köztük Gyurta Dániel és Cseh László úszó, Lőrincz Tamás birkózó, Berki Krisztián tornász, Csipes Tamara és Szabó Gabriella olimpiai érmes kajakozó is.