Ugrás a tartalomra »

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Magyar Zoltán és Portisch Lajos Prima lett

A Magyar Torna Szövetség elnöke, Dr. Magyar Zoltán Prima lett, miután a Prima Primissima Díj Magyar sport kategóriájában bekerült a legjobb háromba.

A kétszeres olimpiai bajnok tornász szerint a péntek esti díjátadón, melyet a Művészetek palotájában rendeztek, mindenki úgy vett részt, hogy győzni szeretett volna. Ugyan egyenlő esélyekkel indultak, de számszerűleg, négy olimpiai bajnoki cím, olimpiai bajnok és világbajnok tanítványok, egyértelműen a vívó Kulcsár Győző volt a legesélyesebb a MATSZ-elnökével és a Portisch Lajos nagymester sakkozóval szemben. A Magyar sport kategóriát Kulcsár Győző nyerte meg.
A másik Prima díjas Portisch Lajos nemzetközi sakkmester lett.

Dr. Magyar Zoltán, MATSZ-elnök:
Először voltam jelölve, így nagyon boldog vagyok, hogy egyáltalán bekerültem. Nagyon veretes volt a mezőny, az eredményeket tekintve éreztem, hogy Kulcsár Győző lesz a legjobb, megérdemelten nyert. Szép volt a gálaműsor, senki sem ment rossz szájízzel haza. Most Prima lettem, remélem, eljön az az idő, amikor Primissima leszek.

Kapcsolódó

Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Infoartnet