Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Meghalt a háromszoros olimpiai, világ- és Európa-bajnok legenda

Két héttel 90. születésnapja után elhunyt Hjalmar Andersen, a norvégok legendás gyorskorcsolyázója, aki olimpián, világbajnokságon és Európa-bajnokságon egyaránt három-három aranyérmet szerzett.


Andersen hétfőn oslói otthonában esett el, kórházba szállították, és szerdán halt meg.
Hazájában az egyik legnépszerűbb sportember volt, három városban is állítottak tiszteletére szobrot. Az 1952-es oslói téli olimpián - vagyis hazai közönség előtt - három nap alatt háromszor győzött: 1500, 5000 és 10 ezer méteren. Több számban világcsúcstartó volt.

(Forrás: mti)

Kapcsolódó

Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Infoartnet