Milánó 2026 – Több mint 2,5 milliárdan követték nyomon az olimpiát
A 2026-os milánó-cortinai téli olimpiát 2,6 milliárd ember követte nyomon a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) zárójelentése szerint.
A friss NOB-dokumentumból az derül ki, hogy a nézők 17 százaléka kizárólag digitális platformokon nézte a február 6. és 22. között megrendezett havas-jeges játékokat, míg 60 százalékuk a digitális, valamint a televíziós közvetítéseket is figyelte.
A NOB felmérése szerint a válaszadók 79 százaléka sikeresnek ítélte az olaszországi ötkarikás versenyeket, 84 százaléka mondta azt, hogy élvezte a látottakat, és 80 százaléka szerint az olimpiai játékok fontosak egy megosztott világban.
A februári csúcseseményen 93 ország közel 2900 sportolója vett részt, akik összesen 16 sportágban és 116 versenyszámban mérték össze a tudásukat. Magyarországot 16-an képviselték az idei téli olimpián, amelynek éremtáblázatán Norvégia végzett az élen 41 medállal (18 arany, 12 ezüst, 11 bronz) a 33 érmet gyűjtött Egyesült Államok (12, 12, 9) előtt.




