Húsz év után visszatért Nógrád megyébe a Magyar Olimpiai Akadémia (MOA) vándorgyűlése. A korábbi salgótarjáni és balassagyarmati találkozó után, szeptember 14-én Romhány volt a házigazdája az eseménynek. A 73. vándorgyűlést Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Vezér Attila polgármester és a főszervező Győr Béla MOA-főtitkár köszöntötte. A megyei sport és a speciális olimpia bemutatása mellett napirenden voltak az idei és jövő évi olimpiai multisport-események, melyekről Fábián László, a MOB sportigazgatója adott tájékoztatást.

Szeptember 14-én rendezi meg a Magyar Olimpiai Akadémia az őszi, immár 73. Vándorgyűlését Romhányban. Nógrád megyében 20 évvel ezelőtt volt utoljára MOA Vándorgyűlés. Hegedűs Henrik balassagyarmati újságíró kezdeményezésére és a helyi polgármester, Vezér Attila fogadókészségének köszönhetően kerül megrendezésre a nyugat-nógrádi községben a következő találkozó.

Szeptember 28-án rendezi meg a MOB Mező Ferenc Sportbizottság Emlék és Hagyományőrző Albizottsága a Magyar Olimpiai Akadémiával együtt a XXI. Sport és Olimpiai Témájú Nemzetközi Gyűjtőtalálkozót.
Már tizenkilencedik alkalommal rendezte meg névadója tiszteletére a Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület amatőr úszóversenyét. A versenytáv hagyományosan 50 yard (45,72 méter), melyet tetszőleges úszásnemben tehetnek meg a versenyzők. A viadalnak újra otthont adó Bükfürdő Gyógy- és Élménycentrum jóvoltából ideális körülmények várták a rajthoz álló vállalkozó szellemű úszókat.

Elbúcsúztatták Balogh Lászlót, hamarosan Balogh Anikóra emlékeznek. Több folyóírat a Magyar Olimpiai Akadémia (MOA) vonatkozásairól is ír. A MOA aktuális hírei következnek.
Idén is sikeres nemzetközi nyári tábort szervezett a Magyar Olimpiai Akadémia (MOA), amelyben a fiatalok az aktív, változatos sportprogramok mellett olimpikonokkal, bajnokokkal, példaképekkel is találkozhattak. A diósjenői kempingben rendezett összetartáson 24 iskola 80 fiatalja - köztük határon túli magyarok - vettek részt kísérőikkel.
Az ország és külhoni magyar területek 24 iskolájának 80 delegáltja részvételével szombaton délután megkezdődött a Magyar Olimpiai Akadémia (MOA) nemzetközi olimpiai tábora Nógrád megyei Diósjenő községben. A csapatot hétvégén az olimpiai bajnok úszó, Czene Attila is meglátogatta.

A világhírű olimpiatörténész, az Olimpiatörténészek Nemzetközi Társaságának (ISOH) elnöke, David Wallechinsky Budapestre látogatott a Nemzetközi Olimpiai Bizottság megbízásából, hogy az ötszörös olimpiai bajnok tornásszal, Keleti Ágnessel készítsen interjút, aki nem mellesleg a világ legidősebb élő olimpiai bajnoka.
Rendkívül jó a visszhangja rendezvényünknek – számolt be örömmel az Olimpia Napjához (a játékok újjászületését jelentő döntés 125. évfordulójához) igazodó időpontban, a június közepén rendezett konferenciájuk „utóéletéről” dr. Printz János Károly, a sikátori Zsivótzky Gyula Olimpiai Kör Egyesület elnöke, a MOA tanácsának tagja.

Június 1. és 17. között rendezte meg a Nemzetközi Olimpiai Akadémia az 59. találkozóját fiatal olimpiabarátok számára. Ennek az eseménynek a görögországi Olympia városa adott otthont - az ókori játékok színhelye. Magyarországot Ferenczi Fanni és Fekete Farkas Mór képviselte. A két fiatal saját élményei alapján készült beszámoló következik, az ő tollukból...
Ritkán látott távolról érkezett vendégei voltak a Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesületnek. Az egyetlen szombathelyi születésű olimpiai bajnok, dr. Rajczy Imre kardvívó lánya és családja 2012 után ismét a vasi olimpiabarátoknál tettek látogatást.