A Magyarországi Görögök Országos Önkormányzata és a Batthyány Casino – Történelem Kedvelők Egyesülete a 140 éve született Manno Miltiadesre, a görög származású kiváló labdarúgóra, atlétára, úszóra, evezősre, kerékpárosra, gyorskorcsolyázóra, festő, grafikus és szobrászművészre, huszárköltőre, olimpiai ezüstérmesre, az első magyar futball gólkirályra, az igazi polihisztorra emlékezett koszorúzással és emlékkonferenciával.
A megalakulása óta immár 27. éve működő Olimpiai Baráti Kör éves közgyűlésén levezető elnökként az egyik legrégebbi tag, a korábbi sokszoros válogatott kézilabdázó, Som Ferenc elnökölt.

A Peloponnészoszi Egyetem Emberi Mozgás- és Életminőség-tudományokban Karának Sportmenedzsment Tanszéke (Department of Sports Organization and Management of the Faculty of Human Movement and Quality of Life Sciences of the University of Peloponnese) a Nemzetközi Olimpiai Akadémia támogatásával „Olimpiai Tanulmányok, Olimpiai Oktatás és az Olimpiai Események Szervezése és Menedzsmentje" („Olympic Studies, Olympic Education, Organization and Management of Olympic Events") címmel mesterképzést indít a 2019/2020-as tanulmányi évre.

Az általános és középiskolások számára február utolsó hétvégéjén rendezte a Magyar Diáksport Szövetség és a Magyar Olimpiai Akadémia közösen a Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia 2018-19-es küzdelmeinek elődöntőit. A 40 csapat vetélkedésének Körmend, Monor és Vác adott otthont. Az országos döntő helyszíne március 23-án a tatai edzőtábor lesz.

A Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör tagjai február 22-én a Rákospalotai temetőben jártak, ahol megkoszorúzták a szervezet névadójának, Varjú Vilmosnak a sírját.
Olimpiai vetélkedő, megemlékezések, emléktábla-avatás. A Magyar Olimpiai Akadémia hírcsokra február első hetéből.

„Bújjunk ki a barlangból!" - felszólítással hirdetett február másodikára sportnapot a sikátori Zsivótzky Gyula Olimpiai Kör. Az időjárás bizonytalanságáról szóló hírek miatt, bár a résztvevők nem ijedtek meg saját árnyékuktól, a teremsportok kerültek előtérbe.

Február 4-én lett volna 75 éves Páncsics Mikós olimpiai bajnok és ezüstérmes labdarúgó. Sajnos 2007 óta nincs már köztünk, Budapesten, augusztus 7-én, hoszszantartó betegség után, életének 64. évében elhunyt.

Sűrű programja volt január végén a Magyar Olimpiai Akadémiának.

A Gödöllői Hajós Alfréd Általános Iskola sportcsarnokában sportbemutatóval kezdődött az iskola hagyományos Hajós-napi ünnepsége február elején. A táncosok és a pantomimjátékot előadó csoport után az iskola diákolimpián sikeres leány tornacsapatának bemutatója következett.
A Csanádi Árpád Olimpiai Baráti Kör idei első vendége az olimpiai bronzérmes, világbajnok öttusázó Sasics Szvetiszláv volt. Szellemes, szórakoztató módon beszélt eseményekben gazdag életéről, sportpályafutása sikereiről, nehézségeiről, buktatóiról.