Egy olimpiai aranyérem Londonból, egy világbajnoki aranyérem Szentpétervárról és egy világbajnoki bronzérem Kazanyból. Ez utóbbi még „friss és meleg” volt, mert azt csak nemrég akasztották Decsi Tamás kardvívó nyakába.
Szülőfalujában, Jákon felavatták Novák Dezső, kétszeres olimpiai bajnok labdarúgó emléktábláját, egyúttal a sport- és szabadidőközpont felvette Novák Dezső nevét.
Szeptember 20-án rendezi a MOB Emlék- és Hagyományőrző Bizottsága és a Magyar Olimpiai Akadémia a Nemzetközi Gyűjtőtalálkozóját. Dr. Gémesi György, a bizottság vezetője, egyben Gödöllő város polgármestere, továbbá dr. Jakabházyné Mező Mária, a MOA főtitkára és az előkészítésben résztvevők kis csapata helyszíni szemlét tartott a Gödöllői Királyi Kastélyban, a rendezvény helyszínén.
A Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör szeptember 11-én, csütörtökön 17 órakor tartja következő összejövetelét a Corvin Művelődési Ház Erzsébetligeti Színházában.
A Szlovák Olimpiai Akadémia szervezésében kerül sor a Visegrádi Négyek Olimpiai Akadémiáinak Szemináriumára. A tanácskozáson ezúttal Ukrajna képviselője is részt vesz.
A Magyar Olimpiai Akadémia 32 fős delegációja utazott Szabadkára.
A MOB Emlék- és Hagyományőrző Bizottsága és a Magyar Olimpiai Akadémia minden évben megrendezi Nemzetközi Gyűjtőtalálkozóját. Idén a bizottság elnöke, dr. Gémesi György ajánlotta fel, hogy szeptember 20-án a Gödöllői Kastély adjon otthont a találkozónak.
Huszonharmadik könyvének megjelenésével ünnepli 75. születésnapját a nemzetközi szinten is jegyzett olimpiakutató, az eredetileg vegyészmérnök, egyetemi tanszékvezetőként nyugdíjba vonult „nagydoktor” Hencsei Pál. A Műszaki Egyetemen 2008-ig dolgozott, de már idejében kellemes időtöltést választott: beleásta magát az ötkarikás játékok történetébe.
Augusztus 18-án délután megemlékezést tartott a MOB Emlék és Hagyományőrző Bizottság a Magyar Olimpiai Akadémiával közösen Németh Imre olimpiai bajnok atléta halálának 25. évfordulója alkalmából a bajnok Farkasréti temetőbeli sírjánál.
2014. augusztus 19-én délelőtt mély részvét mellett örök nyugalomra helyezték az Angeli úti Urnatemetőben az augusztus 5-én tragikus hirtelenséggel elhunyt Pataki Lászlónét, aki 2008-as nyugdíjba vonulásáig a Hajós Alfréd (majd Kolonics György) Általános Iskola tanára, majd igazgatója volt. Igazgatói minőségében sokat tett az iskolában az olimpiai eszme ápolásáért, nagyon jó kapcsolatot ápolt a MOA Tanácsával.
Binder Ottó, lovasolimpikon és lovassági vezérőrnagy, születésének 125. évfordulója alkalmából emlékversenyt szervezett a kunszentmártoni önkormányzat és a helyi baráti kör.