Szerdán este a szlovákiai Karvára várják Klinga László olimpiai bronzérmes, kétszeres Európa-bajnoki ezüstérmes, egykori szabadfogású klasszis birkózónkat.
Miklós László a Várpalotai Olimpiai Baráti Kör titkára hétfőn Hódmezővásárhelyen tartott előadást a "Magyar vívó olimpikonok" emlékíveken címmel.
Bakonyi tájakat átszelve gördült be az olimpiai körök és egyesületek vezetőit szállító autóbusz Sikátorra, ahol az elmúlt pénteken a helyi Zsivótzky Gyula Olimpiai Kör rendezte meg soros tanácskozásukat.
Kemény este részesei lehettek azok a nézők, akik november 7-én ellátogattak a Corvin Művelődési Házba.
Sporttémájú kiállítás nyílt kedden a tiszaszentimrei Ady Endre Művelődési Házban.
A keszthelyi Fejér György Városi Könyvtár és a Csik Ferenc Olimpiai Baráti Kör Egyesület meghívására Balogh Beatrix olimpiai ezüstérmes kézilabdázó volt a vendég Keszthelyen.
Szombaton van halottak napja, sokan gyertyát, mécsest gyújtanak elhunyt szeretteik emlékére és felkeresik a temetőkben hozzátartozóik sírját.
A paralimpiai mozgalomról és a paralimpikonokról szólt a Magyar Olimpiai Akadémia (MOA) 62. Vándorgyűlése, melyet szombaton rendeztek a TF aulájában. Az eseményen megalakult a Paralimpikonok Klubja is.
A Csanádi Baráti Kör Hajtós Bertalan cselgáncsozót hívta meg élménybeszámolóra.
A TF-en, szombaton reggel 10 órától rendezik a Magyar Olimpiai Akadémia 62. Vándorgyűlését. Az eseményen olimpikonok, paralimpikonok - köztük érmesek - részvétele is várható.
1956-ról nem lehet Mátyásföld említése nélkül beszélni. A történelmi események szálai ugyanis utóbb sajnos a XVI. kerületbe vezettek.