Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Olimpiai bajnok az ökölvívók új szakfelügyelője

Gedó György, a '72-es müncheni olimpia papírsúlyú bajnoka lett a Magyar Ökölvívó Szövetség új szakfelügyelője. A kétszeres Európa-bajnok, többszörös olimpikon az első és az utolsó magyar bajnoki aranyérme közti időben (1968 és 1980 között) csak a papírsúlyban szerepelt és nyert nyolc magyar bajnoki címet.

Gedó György négy olimpián vett részt: tagja volt a magyar olimpiai csapatnak az 1968-as mexikóvárosi, az 1972-es müncheni, az 1976-os montréáli és az 1980-as moszkvai olimpiai játékokon. Több más munkaköre mellett a kilencvenes évek közepén Egerben volt vezetőedző.
 
"A jelenlegi helyzetben különösen nehéz feladatra kért fel a MÖSZ vezetése. Nem hátrálok ki a teendők elől, sőt kifejezetten szépnek ítélem meg ezt az új munkámat. Ugyanakkor hangsúlyozni szeretném, hogy csakis közösen állhatunk a kihívás elé, és csak minden edzőt bevonva lehetünk sikeresek. Lassan hatvan éve élek a sportágban. Ennek ellenére, mint az legutóbb a Vasasban is bebizonyosodott, képes vagyok megtalálni a kontaktot a fiatalokkal is, edzőkkel és versenyzőkkel. Szerencsére nem vesztek ki a tehetségek a magyar bokszból, de kínkeserves munka felfedezni, majd megtartani őket a sportágnak. Ez az edzők felelőssége és kötelessége. Ebben nagyon sok segítséget szeretnék adni, és szerencsére úgy érzem, hogy igénylik is a véleményemet és munkámat. Van mit tennünk, mert az utóbbi évtizedben sajnos leeresztettünk. Az ország összes szakosztályát végiglátogatom, találkozom a vezetőikkel, hogy megismerhessem a törekvéseiket, az ambícióikat. Ugyanakkor kapkodnunk nem lehet, mert nagyon kevés az időnk az olimpiai kvalifikációs tornákig. Már pedig a sportág jövőbeni megítélése szempontjából alapvető fontosságú, hogy ne törjön meg a több mint kilenc évtizede élő hagyomány, miszerint nincs olimpia magyar öklöző nélkül" - fogalmazott Gedó György.
 
"Tele vagyok hosszú távú tervekkel is, mint amilyen például az Adler-emlékverseny méltó megrendezése. Szerencsés vagyok, hogy én tőle tanulhattam a szakmát, és ezért mindig köszönetet mondok neki, amikor felkeresem a sírját a temetőben. Természetesen a nemzetközi Papp László-emlékverseny életre hívása is kötelességünk" - mondta a 66 éves olimpiai bajnok ökölvívó.

(MÖSZ-MOB, fotó: MTI/Petrovics László) 

Kapcsolódó

Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Infoartnet