Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Öttusa-vk: három magyar a csengtui döntőben

A négy magyar induló közül három bejutott a pénteki női döntőbe az öttusázók kínai világkupaversenyén.

A sorozat harmadik állomásán, a csengtui Pierre de Coubertin öttusaközpontban két csoportban 64-en kezdték meg a szerdai selejtezőt a nemzetközi szövetség (UIPM) honlapja szerint.

Az A csoportból Alekszejev Tamara hetedikként lépett tovább, míg a 27. helyen zárt Slett Emese kiesett. A B-ben a tavaly Európa-bajnok Földházi Zsófia harmadik, a 2011-ben vb-ezüstérmes Kovács Sarolta (a képen jobbra) pedig ötödik lett úgy - amint azt Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány itthonról az MTI-nek elmondta -, hogy a vívás és az úszás után még egyikük sem állt az első tíz között.

Csütörtökön a férfiak selejtezőjét rendezik. A mezőnyben ott lesz  Kasza Róbert (a képen balra), Tibolya Péter és Demeter Bence.

A vk-sorozat február-március fordulóján Acapulcóban kezdődött, de rendezési hiányosságok miatt - többek között azért, mert alkalmatlan lovakat biztosítottak a szervezők - félbeszakadt a verseny. A második forduló április első hétvégéjén zajlott Kairóban, ahonnan azonban a bizonytalan belpolitikai helyzet miatt hiányzott a mezőny egy része, így a magyar válogatott is. A csengtui világkupa után április 30. és május 4. között rendezik a magyarországit Kecskeméten, a vk-döntőre pedig az egyesült államokbeli Sarasotában kerül sor június elején.

(Forrás: MTI)

Kapcsolódó

Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Infoartnet