Ugrás a tartalomra »

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Párizsi fókusszal indított szövetségi látogatás-sorozatot a MOB

E-mail

010

Az olimpiai sportágak szakszövetségeit, azok vezető tisztségviselőit látogatja meg áprilisban Gyulay Zsolt vezetésével a Magyar Olimpiai Bizottság küldöttsége, melynek tagja Fábián László főtitkár és dr. Bartha Csaba operatív igazgató. A magyar olimpiai mozgalom képviselői húsvét előtt tíz sportággal egyeztettek többek közt a párizsi olimpiát illetően.

001

Mint ismert, tavaly ősszel a szövetségek vezetői, szakemberei jártak sportági konzultáció keretében a MOB-székházban. Ezúttal a MOB vezetői látogattak el a sportágakat irányító szervezetek irodájába. Március végén, április első hetében a súlyemelő-, a vívó-, a tollaslabda-, a torna-, az atlétika-, a ritmikus gimnasztika-, a sportlövő-, a vízilabda-, az úszó és a kajak-kenu szövetség volt napirenden.

A felek az informatív megbeszéléseken áttekintették többek közt a 2023-as sportszakmai terveket, jelentősebb – akár hazai rendezésű – világversenyeket és nem utolsó sorban a párizsi kvalifikációs folyamatokat, azok őszi konzultációt követő változásait. Szóba került a létesítményhelyzet, az utánpótlás helyzete, az egészségügyi háttér és az idei esztendő multisporteseményei (a Krakkó-kislengyelországi Európa Játékok, a maribori nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál és a bali Strand-világjátékok) is. A nemzetközi, sportdiplomáciai vonatkozások közt felszínre került az orosz-ukrán fegyveres konfliktus sportra gyakorolt hatása, azok aktualitásai és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság álláspontja is.

003

A problémák közt nagy általánosságban a megnövekvő rezsiárak, az ebből fakadó létesítménybezárások, a szintén magas utazási költségek szerepelnek; több sportág esetében a fejlesztési irányok a sporttudományos háttérre is kiterjedhetnek.

A Magyar Olimpiai Bizottság vezetői elmondták, hogy az ötkarikás szervezet az olimpiai felkészülés és szereplés során minden tőle telhető segítséget megad a sikeres kvalifikáció, majd részvétel érdekében.

007

A látogatás-sorozat húsvét után folytatódik.

(MOB-Média)

Kapcsolódó

Átadták a 2024-es Fair Play-díjakat

Életművéért hat sportember - köztük Hegedüs Csaba, a századik magyar olimpiai aranyérmet megszerző birkózó, edző, sportvezető - részesült elismerésben, és összesen húszan vehettek át kitüntetést sportszerűségért a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) Fair Play Bizottságának csütörtöki díjátadó gáláján a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF) dr. Koltai Jenő Sportközpontjában.

fp1
Az LA10 Program egészségügyi vonatkozásait is tárgyalta az orvosbizottság

A milánó-cortinai téli olimpia aktualitásai mellett az LA10 Programról hangzott el tájékoztatás a Magyar Olimpiai Bizottság Orvosi Bizottságának hétfői ülésén, melyen részt vett dr. Baji Balázs, a Nemzeti Sportfejlesztési és Módszertani Intézet (NSMI) főigazgatója is.

orvosbiz1
Közgyűlésre hangolt a MOB elnöksége

Szombaton tartja közgyűlését a Magyar Olimpiai Bizottság. A szervezet elnöksége – az eseményre hangolva – több témát is tárgyalt a hétfői ülésén. A napirendek fókuszában a milánó-cortinai téli olimpia is szerepelt.

elnoksegi_26.01.19_1
Strong-projekt indult Brüsszelben a sportolók jogaiért

Az Európai Olimpiai Bizottság (EOC) brüsszeli EU-irodájának koordinálásával – magyar részvétellel – hivatalosan is elindították a Strong-projektet, amely egy új európai együttműködés kezdetét jelentette, amelynek középpontjában a sportolók jogainak és kötelezettségeinek támogatása, védelme és előmozdítása áll.

strong_brussel1
Milánó-Cortina és Los Angeles a szakmai bizottság napirendjén

A milánó-cortinai téli és a Los Angeles-i nyári olimpia is napirenden szerepelt a Magyar Olimpiai Bizottság Sportszakmai és Sporttudományos Bizottságának idei első ülésén.

szakmai1
A MOB közgyűlése a Los Angeles-i részvételről is döntött

A milánó-cortinai téli olimpia mellett a jövő évi isztambuli Európa Játékok és a 2028-as Los Angeles-i nyári játékok is napirendre került a Magyar Olimpiai Bizottság szombati közgyűlésén, ahol a szervezet idei költségvetését is elfogadták.

kgy1
Kemény Ferenc-emléktábla Brassóban, közönségtalálkozó Sepsiszentgyörgyön

Határon túli, brassói és sepsiszentgyörgyi látogatással kezdődött a 2026-os esztendő a Magyar Olimpiai Akadémia számára.

brasso_kemenyferenc2
Infoartnet