Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Pars Krisztián hátrányos helyzetű gyermekeknek adományozott

Pars Krisztián, a londoni olimpia kalapácsvető bajnoka is részt vett a Jónak lenni jó adománygyűjtő akcióban.

A Dobó SE atlétája elmondta, bár nem bővelkedik szponzorokban, meghatotta a hátrányos helyzetű gyermekek sorsa.

"Egy szombathelyi cég 200 ezer forinttal ismerte el az olimpiai helytállásomat Vargyas Csabának, a vasi atlétikai szövetség elnökének közvetítésével, és ezt az összeget a gyerekek javára utaltam át" - nyilatkozott Pars Krisztián.

A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) Jónak lenni jó elnevezésű, advent első vasárnapján indult adománygyűjtő akciójában mintegy 92,6 millió forint gyűlt össze, amelyet január 6-án adtak át az MTVA képviselői Böjte Csaba szerzetesnek, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány alapítójának Budapesten.

(MTI, Fotó: Kovács Anikó)

Kapcsolódó

Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Infoartnet