Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Rekordlétszámúra nőtt a magyar úszócsapat

Kiss László szövetségi elmondta: 32 magyar úszó jogosult arra, hogy részt vegyen a londoni olimpián.

Eddig 31 főből állt a válogatottunk, a nemzetközi szövetség, a FINA azonban friss és kellemes információval szolgált, mivel utólag elfogadta Szekeres Dorina egyéni indulást jelentő nevezését is, aki 200 m háton állhat rajthoz a nyári játékokon - mondta a szakvezető.

A pekingi olimpián, négy éve 31-en alkották a válogatottat, így ezzel a mostani 32-es létszámmal egyértelműen minden idők legnépesebb magyar olimpiai úszócsapata utazik Londonba - tette hozzá Kiss László.

(Forrás: MTI)

Kapcsolódó

Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Infoartnet