Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Risztov Éva nyert Olasz Anna előtt

Risztov Éva győzött az úszók idei nyíltvízi Európa Kupa-sorozatának izraeli nyitóversenyén - tájékoztatta Kiss László szövetségi kapitány az MTI-t.

A Bat Yamban lebonyolított viadalon, amelyet nem a 10 kilométeres olimpiai távon, hanem 7,5 kilométeren rendeztek meg, a londoni nyári ötkarikás játékok magyar bajnoknője mögött a honfitárs Olasz Anna érkezett be másodikként a célba. A 23 főt felvonultató női mezőnyben ugyancsak a legjobbak között, hatodikként végzett Sibalin Flóra.

A férfiaknál már nem ment ennyire jól a magyaroknak: a 33 induló sorában Papp Márk a 13., Gyurta Gergely pedig a 14. lett.
Izrael után az EK-széria Magyarországon folytatódik: június 22-én, a magyar úszás napján Balatonfüreden mindkét nemnél 10 kilométeren viaskodnak a résztvevők.

(orrás: MTI)

Kapcsolódó

Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Infoartnet