Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Roland Garros: 900 millióval növelték az összdíjazást

Négymillió dollárral – azaz mintegy 900 millió forinttal – növelték a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) összdíjazását – közölték a szervezők hétfőn. Az egyes bajnoka és a korai fordulókban búcsúzók is több pénzt tehetnek zsebre idén.

A Roland Garros összdíjazása idén az eddigi 24.6 millió dollár helyett 28.7 millió dollár lesz, a győztes 1.96 millió (kb. 400 millió forint) dollárt kap majd az eddigi 1.64 millió helyett.
Azok a versenyzők, akik a második, a harmadik vagy a negyedik fordulóban esnek ki, 25 százalékkal több pénzt kapnak, mint tavaly. Várhatóan 2016-ig további 13 millió dollárral fog nőni a Roland Garros összdíjazása.
Az idei torna május 26-án kezdődik.

(Forrás: NSO)

Kapcsolódó

Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Infoartnet