Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Svindal ötödször is világbajnok

A szám 2007-es világbajnoka, Aksel Lund Svindal nyerte az aranyat férfi lesiklásban az ausztriai Schladmingban zajló alpesisí-vb-n.

A 30 esztendős norvég sportember karrierjének ez volt az ötödik világbajnoki elsősége, amelynek mintegy 30 ezren voltak a szemtanúi a helyszínen.
Svindal, aki 2010-ben olimpiai bajnok volt szuper-óriásműlesiklásban, az olasz Dominik Paris és a francia David Poisson előtt végzett az élen.

Eredmények:
Férfi lesiklás, világbajnok: Aksel Lund Svindal (Norvégia) 2:01.32, 2. Dominik Paris (Olaszország) 2:01.78, 3. David Poisson (Franciaország) 2:02.29

(Forrás: MTI)

Kapcsolódó

Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Infoartnet