Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Szocsi 2014: Francia siker a hódeszka cross fináléban

A francia Pierre Vaultier győzelmével zárult a szocsi téli olimpián a férfi hódeszka krosszdöntője.

A második helyen az orosz Nyikolaj Oljunyin, a harmadikon az amerikai Alex Deibold végzett az igen látványos versenyen.  A francia versenyző a nap folyamán mind a négy futamában a legjobbnak bizonyult.

TÉLI OLIMPIA, SZOCSI 2014
FÉRFI HÓDESZKA, KROSSZDÖNTŐ.
Olimpiai-bajnok: Pierre Vaultier (Franciaország), 2. Nyikolaj Oljunyin (Oroszország), 3. Alex Deibold (ERgyesült Államok), 4. Paul-Henri de le Rue (Franciaország), 5. Stian Sivertzen (Norvégia), 6. Luca Matteotti (Olaszország

(Forrás: NSO)

Kapcsolódó

Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Infoartnet