Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Szocsi 2014: Hokidöntőben Svédország

Elsőként a svéd válogatott jutott be a férfi jégkorongtorna vasárnapi fináléjába a szocsi téli olimpián, miután a pénteki elődöntőben 2-1-re nyert a finn csapat ellen.

A gól nélküli első harmadot követően a folytatásban a finnek szerezték meg a vezetést, Jokinen találatát videózás után adta meg a játékvezető. Ezt követően a svédek irányították az összecsapást, és Eriksson góljával - amelyet Ericsson csodálatos átadása előzött meg - egyenlítettek, majd Karlsson révén a vezetést is megszerezték.     

A záró játékrészben hiába támadtak többet a finnek, a svédek kiváló védekezéssel őrizték előnyüket és bejutottak a döntőbe.     

Svédország legutóbb 2006-ban, Torinóban játszhatott döntőt, akkor éppen a finn együttest győzte le.


Jégkorong, férfiak, elődöntő:
Svédország-Finnország 2-1 (0-0, 2-1, 0-0)
Gólszerzők: Eriksson (32.), Karlsson (37.), illetve O. Jokinen (27.)

(MTI)

Kapcsolódó

Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Infoartnet