Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Szocsi 2014: "Összejött, amire vártunk!" - Bene Márton és Tuss Réka is értékelt

A naganói 21. helyezett alpesi síző Kovács Mónika mellett a Torinóban résztvevő Tuss Rékát és a Vancouverben rajthoz álló Bene Mártont is megkértük, mondjon véleményt Miklós Edit Szocsiban elért sikerével kapcsolatban. Érdekességként: Réka Londonban, Márton pedig Szocsiban, az NBC munkatársaként kíséri figyelemmel alpesi sízőink olimpiai szereplését.

Tuss Réka telefonon elmondta, nagyon technikás és nehéz volt a pálya, főleg a felső szakaszon. "Láthatóan minden versenyző számára komoly küzdelmet jelentett a a pálya első fele. Edit fantasztikusan helyt állt, a felső szakasz után még javítani is tudott, elképesztő középső és alsó szakaszt ment. Csak - nagy betűkkel - szívből GRATULÁLNI tudok neki és Berecz Annának is! Óriási teljesítmény, amit nyújtottak. És még valami... Edit minden osztrákot megvert és több komoly lesikló specialistát maga mögé utasított" - fogalmazott a torinói olimpikon.

Bene Márton úgy fogalmazott: "Összejött, amire vartunk! Edit nagyon stabilan kezdett, és látszott a tartásán, hogy az önbizalma is a helyén van. A közepén az egyik hullám kicsit kiemelte, de összességében végig mélyen tudott maradni, és egy nagyon szép síelést mutatott be. A kis hibák és a meleg miatt gyorsan romló pálya is arra enged következtetni, hogy még mindíg van benne tartalék, és ott tud lenni akár a legjobb  ötben a közeljövőben. Anna is bátran nekivágott, végig hozta a tőle elvárt időket, de a végén ronthatott vagy elfáradt, mert az utolsó szakaszon egy nagyobb hátrányt összeszedett, mielőtt behozta a 35. helyet a célba" - mondta a vancouveri olimpikon.

“Edit sikere a szuperkombinációban számomra nem volt meglepetés. A lesiklásban eddig is tudtuk, hogy tudja tartani a mezőnnyel az iramot, ami a harmadik mért szakaszban meg is mutatkozott, hisz a legjobb reszidőt érte el. A slalom, mint az már többször elhangzott, nem az ő száma, de amit tudott, kihozott belőle és a veszteséget minimalizálva lehozta a lesiklásban kidolgozott előnyt. Berecz Anna is teljesitette az elvártakat és a 21. helye mindenképpen üdvösnek mondható azt figyelembe véve, hogy az idén alig tudott lesiklóedzésen résztvenni" - tette hozzá Márton, az előző versenyszámmal kapcsolatban. 



Kapcsolódó

Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Infoartnet