Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Távozik a MOATSZ főtitkára

Távozik posztjáról Stocker Miklós, a Magyar Asztalitenisz Szövetség (MOATSZ) főtitkára. A MOATSZ közleménye szerint a sportvezető február 1-től az Emberi Erőforrások Minisztériumában (Emmi) a sportkapcsolatok főosztályának vezetője lesz.

A jelenleg zajló World Tour-verseny helyszínén, a budapesti BOK (volt Syma) Csarnokban tartott péntek esti elnökségi ülésen a jelenlévők hozzájárultak a főtitkár távozásához. A tisztújító közgyűlésig Paár Dávid, a MOATSZ sportigazgatója látja el a főtitkári teendőket.

Kitűnő szakembert veszít el a sportág, ám Stocker Miklós karrierjében előrelépést jelent a váltás, „ráadásul ezzel a minisztériumban olyan ember kezd el dolgozni, akinek szívügye az asztalitenisz” – mondta Nátrán Roland, a szövetség elnöke.

Stocker Miklós 2013 júniusa óta volt a MOATSZ főtitkára.

(MTI)

Kapcsolódó

Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Infoartnet