Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Új női kapitányt keresnek

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége szerződést bontott Stefan Svitekkel (a képen), a női válogatott szövetségi kapitányával.

Az MKOSZ tájékoztatása szerint az elnökség pénteki ülésén elfogadta a szlovák szakember szakmai beszámolóját, majd közös megegyezéssel felbontotta a decemberig érvényes szerződését.

A vezetőség egyben megbízta a szakmai bizottságot, hogy tegyen javaslatot a női válogatott szakmai vezetésére.

A 45 éves, volt (cseh)szlovák válogatott Sviteket januárban nevezték ki, s a nemzeti együttes júliusban 5 győzelemmel és 3 vereséggel zárta az Európa-bajnoki selejtező csoportküzdelmeit, ezzel nem jutott ki a 2013-as franciaországi Eb-re. A válogatott legutóbb 2009-ben szerepelt Eb-n, Lettországban.

(Forrás: MTI)

Kapcsolódó

Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Infoartnet