Babos Timea negyeddöntős a torontói versenyen

2013. 11. 01.

A második szettben ugyan Babos Timea kétszer is brékhátrányba került, de így is két játszmában nyert Alexandra Mueller ellen az 50 000 dolláros torontói ITF-verseny második fordulójában. Az 1. helyen kiemelt magyar játékos a legjobb nyolc között Onsz Dzsabúrral találkozik.

A világranglista 95. helyén álló magyar játékos az első körben 6:1, 6:4-re nyert Nicole Rottmann ellen és ezúttal is egyértelmű esélyesként várta a mérkőzést. Ellenfele ugyanis csak 411. a világranglistán, már annak is örülhetett, hogy eljutott a második körbe az 50 000 dolláros versenyen.

Timea esélyeshez méltóan hozta 31 perc alatt az első szettet. Először 2:1-nél nyerte el Mueller adogatását, 30-ra, a második esélyt használta ki. A nyolcadik gémben újra remekelt fogadóként a magyar játékos, 0-ra hozta a szettet.

A második játszma már sokkal szorosabban alakult. A 25 éves amerikai 0-ra brékelt az első gémben, de a nagyar lány azonnal egyenlített. A verseny 1. kiemeltje 4:3-nál bréklabdához jutott, de nem élt ezzel az eséllyel, majd 30-ra el is veszítette szerváját.

Mueller a játszmáért adogathatott, de Timi 30-ra brékelt, majd 6:5 után fogadóként labdamenetet sem veszített.

A magyar játékos következő ellenfele a múlt héten Saguenayban tornagyőztes Onsz Dzsabúr lesz. Az 50 000 dollár verseny elődöntőjében a tunéziai játékos 7:6, 4:6, 6:1-re győzte le a magyar éljátékost.

A 19 éves tunéziai 139. a világranglistán, ez pályafutása eddigi legjobbja. Karrierje során 6 ITF-versenyt nyert egyesben, idén Tuniszban (25 000 dollár), Fukuokában (50 000 dollár) és Kuruméban (50 000 dollár) ünnepelhetett a saguenayi diadal előtt. Júliusban a 235 000 dolláros bakui torna második körében legyőzte 6:2, 7:5-re a top40-be tartozó Bojana Jovanovszkit.