Baji 7.59-et futott 60 gáton, maradt a hét EB induló

2013. 02. 25.

A fedett OB második napjára is sokan látogattak el a Syma csarnokba. Nem véletlenül, egy héttel a fedett EB előtt a bajnoki címekért folyó küzdelmek mellett a Göteborgban indulók formája is a fókuszban volt. Vasárnap a csapatból három EB induló állt rajthoz és jól teljesítettek.

Gáton Baji Balázs végig vezetve ismét hét hatvan alatt futott/ 7,59 mp. „- Következik a fedett EB, szeretnék döntőbe kerülni és egy jó eredményt elérni.”

Kazi Tamás jó iramú 800 méteren közelítette meg idei legjobbját/ 1:48,45 p. „- Örülök a magyar bajnoki címnek, taktikai versenyre számítottam. Örülök az időnek is, értékes az EB előtt egy héttel…”

Szabó Márk ismét javított távolugró egyéni csúcsán/ 771 cm. „- Számítottam ezen a télen a jó eredményre, jól sikerült a felkészülésem. Göteborgban is próbálok erős lenni, nem elizgulni a versenyt. Próbálom a legjobbamat hozni. Nagyon erős mezőny lesz, nem tudom, mi kell a döntőhöz, de igyekszem helytállni.”

A két nap során négyen dupláztak. Kaptur Éva a 60 méter után győzött 200-on is/ 24,44 mp. Kéri Bianka a szombati 400 után a 800 méter első helyét is begyűjtötte/ 2:11,60 p. Erdélyi Zsófi a hosszabbik távfutó szám aranyérmét is megszerezte/ 3000 m-9:48,13 p. A férfiak egyéni versenyein Kása Tibor állhatott fel még egyszer - a 400 méter után - a dobogó legmagasabb fokára / 200 m-21,76 mp.

A férfiak nagy hajrában döntötték el a 3000 méter helyezéseit. A maratonista Józsa Gábor hat századdal előzte meg Szögi Istvánt/ 8:22,59 – 8:22,65 p. Szoros harmadikként Dani Áron ért célba/ 8:23,64 p. Juhász Lilla nyerte a 60 gátat/ 8,65 mp, megelőzve az összetett versenyzőket a dobogón. 3 km-es gyaloglásban biztosan győzött Madarász Viktória/ 13:00,15 p.

Rúdugrásban Kecskés Levente volt a legjobb/ 480 cm; szép verseny után Czuth Réka 180 cm-rel nyerte a magasugrást, Babos Rita 13,00 méterrel a hármast. A befejező 4x400 méteres váltószámokban a Deák Nagy Marcellel felálló GEAC / 3:19,01 p és a VEDAC csapata nyert/ 3:55,88 p.

A vasárnap is hozott utánpótlás csúcsokat. 200 méteren Ferenczi Melinda 97/ 24,80 mp – U18 csúcs és a KARC 4x400 méteres férfi csapata/ 3:21,66 p – U20 csúcs ért el eddigi legjobb eredményt. Vasárnap négy címvédés csatlakozott az első napi öthöz: Kása Tibor, Kazi Tamás, Baji Balázs, Babos Rita révén.

„- Összeállt a göteborgi csapat, amely hét fős – mondta a bajnokság befejező versenyszáma után Spiriev Attila szakmai igazgató. - Sajnos Kürthy Lajos könyöksérülés miatt lemondta a részvételt.

A csapat:
Baji Balázs 60 gát, Kazi Tamás 800 m, Bene Barnabás és Minczér Albert 3000 m, Szabó Márk távol, Márton Anita súly és végül, meghívást kapott Szabó Attila is, aki hétpróbában indulhat. Így az eredetileg hét fősre tervezett csapat a lemondás ellenére is megmaradt…”

távolugrás: Szabó Márk (Favorit AC) 7,71 m
4x400 m: Gödöllői EAC (Móré Győző, Mucsi Róbert, Pozsgai Dániel, Deák-Nagy Marcell) 3:19.01 p

hármasugrás: Babos Rita (ARAK) 13,00 m
4x400 m: VEDAC (Farsang Evelin, Göncz Anna, Csorba Eszter, Kéri Bianka) 3:55.66 p
3000 m gyaloglás: Madarász Viktória (Buda-Cash Békéscsabai AC) 13:00.15 p

(Forrás: masz.hu)