Budapest köszöntötte a paralimpiai érmeseket

2012. 10. 10.

A londoni paralimpia magyar érmeseit köszöntötték kedden a Főpolgármesteri Hivatalban.

Szentes Tamás főpolgármester-helyettes reményét fejezte ki, hogy a londoni paralimpiai sikerek felgyorsítanak bizonyos változásokat.
A főpolgármester-helyettes az eseményen elmondta: a 2008-as pekingi paralimpia óta megváltozott a közvélemény hozzáállása a fogyatékkal élőkhöz.
„Felgyorsult az akadálymentesítés, és a törvényeket is módosították, hogy bevonják a fogyatékkal élőket a közösség életébe – hangsúlyozta Szentes Tamás.
– Bízom benne, hogy a londoni paralimpia Magyarországon is társadalomformáló erővel bír majd.”

Szekeres Pál, az Emberi Erőforrások Minisztériumának helyettes államtitkára, korábbi paralimpiai bajnok, aki maga is szerepelt a londoni kerekesszékes vívóversenyeken, örömét fejezte ki, hogy legalább pozíciójából adódóan jelen lehet az ünnepi eseményen, mert ezúttal nem sikerült érmet szereznie.

„Minden egyes érem és helyezés elősegítheti a folyamatok felgyorsítását, reméljük, ez így is lesz” - utalt a 48 éves sportember Szentes Tamás beszédére.
Kiemelte, a paralimpikonoknak is megvannak a maguk hősei. Vereczkei Zsolt úszót említette, aki hat egymást követő paralimpián szerzett érmet ugyanabban a számban. Megjegyezte, politikusként viszont nemcsak a pekingihez képest megduplázódott éremtermést tartja nagy eredménynek a sport területéről, hanem például azt is, hogy vasárnap a Budapest Maratonon 19 200-an álltak rajthoz, ami abszolút rekordnak számít.

Az ünnepségen a tíz, dobogós helyen végzett sportoló közül csak Sors Tamás úszó és Pálos Péter asztaliteniszező nem tudott jelen lenni és átvenni emléklapot.

A magyarok két arany-, valamint hat-hat ezüst- és bronzérmet szereztek az idei, londoni játékokon, míg az előzetes elvárás nyolc-tíz dobogós helyezés elérése volt.