Campus Fesztivál: A Nyíregyházi Főiskolások nyerték a Telekom Egyetemi Labdarúgó döntőt

2014. 07. 25.

A 2013/2014-es tanév legjobb 12 egyetemi labdarúgó csapata mérte össze tudását a debreceni Campus Fesztiválon, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) és a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség (MEFS) együttműködésében megvalósított országos kispályás labdarúgó döntőn. Az első helyet a Nyíregyházi Főiskola csapata nyerte el. A második helyet a Budapesti Corvinus Egyetem labdarúgói szerezték meg. Harmadik lett a Pécsi Tudományegyetem csapata.

A nyíregyházi labdarúgók győzelmükkel elnyerték a torna fődíját is, a Telekom és az MLSZ közreműködésével így kijuthatnak az új Fradi-stadionban megrendezendő, írek elleni válogatott mérkőzésre, s emellett egyedi mezgarnitúrával, sőt a válogatott dedikált mezével is gazdagabbak lettek a játékosok. A győztesek részt vehetnek továbbá egy exkluzív edzésen is, amit Mészöly Géza, az U19-es válogatott edzője vezényel majd a Telki edzőcentrumban, ahol a jelenleg U19-es Eb-t játszó válogatott is készült.

A Debreceni Nagyerdei Stadionban szervezett sajtótájékoztatón a Campus Sportfesztivál főszervezője, Dékán Tamás hangsúlyozta, hogy több éves munka eredményeként igazán méltó helyszínen, a Debreceni Egyetem pályáin rendezhették meg a Telekom Egyetemi Labdarúgó Liga döntőjét. A rendezvény házigazdája egyúttal köszönetet mondott az MLSZ képviselőjének és a sajtótájékoztatón felszólaló Prof. Dr. Kiss Ádámnak, a MEFS elnökének.

Az intézményi sportélet fejlesztését szem előtt tartó egyetemi sportszövetség vezetője a sajtótájékoztatón elmondta, hogy a Telekom által támogatott programot óriási érdeklődés övezte a hallgatók körében. Prof. Dr. Kiss Ádám emlékeztetett arra is, hogy a MEFS Hajós Alfréd tervének és a szervezet MLSZ-el kötött együttműködési megállapodása keretében szervezték meg az egyetemi bajnokságot, amelyben 16 felsőoktatási intézmény több mint 600 csapata vett részt.

Simon Gábor, a MEFS elnökségi tagja a sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy a Telekom Egyetemi Labdarúgó Liga révén csaknem 4000 regisztrált egyetemista és főiskolás labdarúgó részvételével az egész országban sportoltak a hallgatók.

A támogatásokat formálisan az MLSZ Grassroots program menedzserétől, Őze Tibortól és Prof. Dr. Kiss Ádámtól, a MEFS elnökétől vehettek át az intézmény résztvevői. A szervezők és a támogatók célja, hogy az egyetemi labdarúgást népszerűsítsék és rendszeres sportolási lehetőséget biztosítsanak a jövő értelmisége számára. A Telekom támogatása révén az intézményi bajnokságok szervezőinek lehetősége nyílik a bajnokságok színvonalának és a bevont hallgatók számának növelésére.

(Forrás: MEFS)