Döntetlent játszott a lengyelekkel a Mocsai-csapat

2013. 01. 05.

Döntetlennel kezdte szereplését a világbajnokságra készülő férfi kézilabda-válogatott a csehországi Újév Kupán, ahol a szintén vb-résztvevő lengyelekkel végzett 27-27-re.

Mocsai Lajos együttese - amelynek a mostani az utolsó erőfelmérő tornája a vb előtt - a pénteki meccsen álmosan kezdett, s az ellenfél négy góllal meglépett. Az első negyedóra elteltével sikerült az egyenlítés, utána már végig feszes csata zajlott a pályán. A szünetben a lengyeleknél volt az előny (12-14), s a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint még a 40. percben is egygólnyival jobban állt a rivális (16-17). Az 50. percben aztán utolérte a Mocsai-csapat a lengyeleket (22-22), s végül döntetlennel zárult a mérkőzés.

„Értékes döntetlent értünk el a rendkívül erős, és a kihagyott olimpia miatt a világbajnokságra kettőzött erővel készülő lengyel válogatott ellen – mondta a mérkőzés után Mocsai Lajos. – A mérkőzés elején több labdát eladtunk, indításból és átlövésekből gólokat kaptunk, így 6–2 után váltanunk kellett. Váltogattuk a nyitott és a zárt védekezési formákat a meccs során, egy ideig Krivokapics szerepelt jobbszélsőben, és a belső védőinket is végig variáltuk. A hajrában Császár és Tatai is jól teljesített, 27–25-ös lengyel vezetést követően tudtunk Tatai bravúrja után egyenlíteni, sőt akár győzhettünk is volna, de furcsa módon a végjátékban Lékai gólját érvénytelenítették belemenés miatt. A célunkat elértük, fontos tapasztalatokat szereztünk, és a játék képe alapján megérdemeltük a döntetlent."

Eredmény:
Újévi Kupa (Brno, Hodonin):
LENGYELORSZÁG-MAGYARORSZÁG 27-27 (14-12), Brno, játékvezetők: Horacek, Novotny (csehek).
LENGYELORSZÁG: Szmal, Wichary (kapusok), Bartczak, Bielecki 4, Chodara, Jaszka 1, B. Jurecki 2, M. Jurecki 5, Jurkiewicz 2, Kubisztal 6 (4), Krajewski 3, K. Lijewski 1, Orzechowski, Pilitowski, Szpera, Syprzak 2, Wisniewski 1
MAGYARORSZÁG: Mikler, Tatai, Liszkai (kapusok), Ancsin 2, Császár 10 (2), Grebenár, Harsányi 3, Iváncsik G. 1, Krivokapic, Lékai, Mocsai T., Nagy K. 3, Nagy L. 6, Putics, Schuch, Szöllősi, Vadkerti, Zubai 2
Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2.
Szlovákia-Csehország 30-22 (14-12)
A torna állása:
1. Szlovákia 2 pont (30-22), 2. Magyarország és Lengyelország 1 (27-27), 4. Csehország 0 (22-30)

A szombati program:

Csehország-Magyarország 12.15
Szlovákia-Lengyelország 14.15

vasárnap:

Csehország-Lengyelország 11.15
Magyarország-Szlovákia 13.15

A spanyolországi világbajnokság 11-én kezdődik, a magyarok 12-én játsszák majd az első mérkőzésüket, Egyiptom legjobbjaival. Az Újév Kupa csapatai közül a magyar mellett még a lengyel lesz résztvevője a vb-nek.

(Forrás: mti, NSO)